Postel pro autistu Péťu a jeho sestřičku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětskou patrovou postel; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Venuše Firstlová
Patron příběhu

Venuše Firstlová

ředitelka Centra služeb pro zdravotně postižené Louny o.p.s.

Komentář patrona

Péťu a jeho maminku jsem poznala v poradně pro osoby se zdravotním postižením. Péťa má Aspergerův syndrom, ADHD a další zdravotní problémy. Díky svému postižení chodí do školy jen na dvě hodiny denně, takže spoustu školní látky musí zvládnout doma s maminkou. Maminka vzhledem k Péťově postižení nepracuje, rodina je tak závislá na sociálních dávkách. Mamince v tuto chvíli nezbývají peníze na postel. Ta stávající už je hodně stará, svá nejlepší léta má dávno za sebou. Přispějme a pomozme jim společně.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,896 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého Péti

Být rodičem je tou nekrásnější zároveň však nejtěžší zkušeností v životě – zvláště když na své děti zůstane jeden rodič sám. A to se stalo mně. Mám dvě krásné děti, které bohužel vychovávám sama. Jejich otec o ně nejeví zájem, výživné platí nepravidelně.

Naše situace je však ještě trošku komplikovanější. Můj devítiletý syn Péťa má diagnostikovaný Aspergerův syndrom (porucha autistického spektra). K tomu se ještě přidala ADHD. Autismus v kombinaci s ADHD u Péti vytváří poměrně třaskavou směsici emocí, takže máme doma dost veselo.

Péťa zvládá chodit do školy jen na dvě hodiny denně, potom se učíme spolu doma. Kvůli péči o něj bohužel nemohu chodit do práce a na naší finanční situaci je to znát. S dětmi bydlím v pronajatém bytě, děti mají pokojíček vybavený starým nábytkem, který je ještě po mně. Ráda bych jim dopřála novou patrovou postel, z níž by je nebolela záda a kde by mohly v klidu odpočívat. Naše rodina je ale odkázána na sociální dávky a takový výdaj si nemůžeme dovolit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě