Postel pro budoucího prvňáčka Esterku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětskou postel s matrací; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Bc. Zuzana  Brabcová Kunčová
Patron příběhu

Bc. Zuzana Brabcová Kunčová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Rodinu jsem poznala v azylovém domě, kde maminka se svými dcerami 1 rok bydlela. Jsem jejich klíčovou sociální pracovnicí. V průběhu ubytování u nás prodělala Esterčina maminka infarkt. Poté byla dlouhou dobu v pracovní neschopnosti. Žádala si o invalidní důchod, ten jí byl ale zamítnut. Maminka by velmi chtěla pracovat, její zdravotní stav jí to však dlouho nedovoloval. Nyní chodí na rekvalifikační kurz a chtěla by si co nejdříve najít zaměstnání, alespoň na částečný úvazek. Esterka je její nejmladší dcerka, která se už od malička pere s řadou zdravotních obtíží. Dvakrát byla na operaci s ušima, přesto trpí na časté záněty. Také jí byly odstraněny nosní mandle, protože mívala chronické rýmy. I přes tento zákrok ji však stále trápí časté chřipky, které jí komplikují docházení do školky. Ve školce se Esterka moc snaží, je velmi bystrá a zručná. Její otec je ve výkonu trestu a v kontaktu s ní není. Neposílá ani výživné, které má soudně určené. Rodina od 1. května bydlí v bytě pro osoby v nepříznivé sociální situaci. Maminka si ho však v tuto chvíli nemůže dovolit vybavit nábytkem. Nejdůležitější pro ni v tuto chvíli je, aby měly její dcery kde spát. Proto se rozhodla požádat o pomoc s úhradou postele pro Esterku.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,064 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Esterky, jejíž maminka se zotavuje po infarktu

Sedmiletá Esterka půjde v září do 1. třídy a moc se na to těší. Má jen trošku obavu, aby nebyla moc často nemocná. Trápí ji totiž opakované záněty uší stejně jako chřipky, kvůli kterým pak nemůže jít do školky. A z toho je vždycky smutná.

S Esterkou a jejími čtyřmi sestřičkami bydlíme v bytě pro osoby v nepříznivé sociální situaci, kam jsme se přestěhovaly z azylového domu. Ze všech sil se snažím byt zařídit tak, abychom se v něm cítily jako doma, bohužel se mi to ale nedaří. Během našeho pobytu v azylovém domě jsem totiž prodělala infarkt, ze kterého se stále dostávám. Dlouho jsem proto nemohla pracovat, což se samozřejmě projevilo i na rodinných financích. Momentálně tak nemám dost peněz na to, abych pořídila potřebný nábytek. Z dávek hmotné nouze zvládnu poplatit jen to nejnutnější. S otcem svých dvou starších dcer nejsem v kontaktu, výživné jsem od něj nikdy neviděla. Otec mých ostatních dcer je ve výkonu trestu a výživné také neposílá. Všechno tak leží jen na mně.

Ráda bych teď Esterce pořídila pořádnou postel, to je ze všeho nejdůležitější. Protože si ale takový výdaj nemůžu dovolit, obracím se s prosbou o pomoc na vás. S postelí Esterka získá nejen místo pro kvalitní spánek, ale také prostor pro všechny své poklady.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě