Postel pro budoucího zedníka Honzu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel včetně matrace a úložného prostoru; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Bc. Aneta  Girčáková
Patron příběhu

Bc. Aneta Girčáková

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Honzou a jeho rodinou jsem se setkala před rokem. Honza se snaží pomáhat tátovi s domácností a především s péčí o mladšího bratra. Rodina je ve finanční tísni. Honzův táta má zdravotní komplikace a tudíž nemůže vykonávat svou profesi. Honza sám chodí na brigády, ale škola a starosti o brášku mu zabírají spoustu času. V noci se ani pořádně nevyspí, protože má starou proleželou postel, která je na něj moc krátká. Protože každý mimořádný výdaj představuje pro rodinu zátěž, rozhodli se obrátit na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,719 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Honzy, který to v životě neměl lehké

Honza je sedmnáctiletý mladý muž. S mladším bratrem Jindrou byli odebráni matce, protože propadla alkoholu. Strávili společně několik let v Klokánku, než je tatínek získal do péče a začal pro ně vytvářet skutečný domov.

Honza se učí na zedníka, chodí na brigády a krom toho pomáhá tatínkovi s domácností a péčí o brášku, kterého vyzvedává ze školy, hraje si s ním a pomáhá mu s úkoly. Nedá na něj dopustit.

Kvůli dlouhému dojíždění do školy a ze školy a fyzicky náročné praxi má bolesti zad. Před lety navíc při sportu utrpěl úraz kolene. Po dlouhém dni proto potřebuje pohodlí a klid, ale ani jednoho se mu nedostává, protože má proleželou a krátkou postel. Spí s nohama přes okraj a ráno vstává rozlámaný. Novou postel si ale rodina ve své finanční situaci nemůže dovolit. Honzův tatínek se tedy rozhodl požádat o pomoc Patrona dětí, aby jeho obětavý syn konečně prožil pohodlnou a klidnou noc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě