Postel pro hendikepovaného Radečka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel s přistýlkou; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Iveta  Roubíčková
Patron příběhu

Iveta Roubíčková

pracovnice v neziskové organizaci

Komentář patrona

Radeček je tříletý chlapeček s mentálním i fyzickým postižením a má sestřičku dvojče s podobným postižením. Maminka, která dohromady vychovává tři děti, je samoživitelka, protože tatínek dětí zemřel. Já pracuji jako terénní sociální pracovnice a v rámci sociálně aktivizační služby se jí snažím v této těžké situaci pomáhat. Společně se nám už podařilo zajistit dětem vhodnou lékařskou i odbornou péči, našli jsme pro ně vyhovující zázemí, pořídili kočárek, vyřídili příspěvky na péči apod. Naše služba také rodině nepravidelně poskytuje humanitární pomoc. I přes veškerou snahu však mamince stále chybí finance např. na vhodnou postýlku nebo nábytek do dětského pokojíku, který by byl vhodný pro péči o handicapované děti. Pro maminku je opravdu těžké všechno zvládnout, pojďme jí proto pomoci alespoň s pořízením vhodné postýlky pro Radečka.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,067 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh rodiny, kde maminka sama vychovává dcerku a postižená dvojčata

Tříletý Radeček je usměvavý kluk, se kterým má maminka spoustu práce. Narodil se totiž s vrozenou vadou mozku, která u něj způsobila mentální i fyzické postižení. A aby toho nebylo málo, má sestřičku-dvojče, která trpí podobným postižením, ale v menším rozsahu. Jeho starší, pětiletá sestřička je naštěstí zdravá.

Pro maminku není péče o tři děti, z toho dvě hendikepované, snadná. Na všechno je navíc sama, protože tatínek dětí zemřel. Musí zajistit bydlení, potraviny, drogerii, oblečení a také rehabilitace, bez kterých se Radeček a jeho dvojče neobejdou. A protože kvůli svým dětem nemůže pracovat, je závislá na pomoci od jiných lidí a různých neziskových organizací.

Nyní potřebuje pořídit postel, která bude vhodná pro postiženého Radečka. Dlouho přemýšlela, kde na ni sehnat peníze, až narazila na Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě