Postel pro kamarádského Mirečka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

vyvýšenou postel bez matrace, dar zajišťuje IKEA

Obrázek daru
Marta Konvičková
Patron příběhu

Marta Konvičková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Čtrnáctiletého Mirečka a jeho maminku jsem poznala, když si na naše oddělení přišli zjistit informace o možnosti pronájmu bytu od městské části. Rodina je v obtížné situaci. Přestože se jim podařilo byt získat, je nezařízený a Mireček v něm nemá ani postel, ani jiný nábytek a maminka není v situaci, kdy by byla s to na vybavení našetřit. Pobírá totiž invalidní důchod, její zdravotní stav jí neumožňuje pracovat na plný úvazek a nedávno přišla o brigádní práci, kterou měla. Mireček mezitím přespává u prarodičů na pohovce a po mamince se mu stýská. Rádi by bydleli společně, to ovšem půjde až ve chvíli, kdy bude mít Mireček alespoň svou vlastní postel. Váš příspěvek by jim mohl ke společnému bydlení dopomoci. Děkujeme.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,880 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Mirečka, který se s maminkou octl v těžké situaci

Mireček je kamarádský čtrnáctiletý kluk. Když je venku, běhá s kamarády, a když je doma, jeho kamarádem je počítač. Vyrůstá sám s maminkou, se kterou nedávno získali sociální bydlení od městské části. Byt je ale bohužel nezařízený a Mireček tím pádem nemá postel, na které spát.

Rodina je v obtížné finanční situaci. Mirečkova maminka je na jeho výchovu sama. Její zdravotní stav jí neumožňuje pracovat na plný úvazek a pobírá proto invalidní důchod. Bohužel nedávno přišla o brigádu, a třebaže brzy nastoupí do nové, nemá žádnou finanční rezervu na zakoupení postele pro Mirečka. Protože nemá v novém bytě na čem spát, přespává Mireček na pohovce u svých prarodičů, na které se mu špatně spí. A do toho všeho mu chybí maminka.

Mireček by rád bydlel společně se svou maminkou, dokud ale nebude mít postel, něco takového nebude možné. Přispějeme, aby měl Mireček v novém bytě na čem spát?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě