Postel pro Karin, Tamarku a Dominika

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

patrové dvojlůžko; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Jitka  Uhlířová, DiS.
Patron příběhu

Jitka Uhlířová, DiS.

sociální pracovnice OSPOD

Komentář patrona

Rodinu znám od roku 2015, kdy jsem s nimi začala spolupracovat jako jejich klíčová pracovnice. Maminka se sama stará o 5 dětí, se kterými žije v bytě 2+1. Otec od rodiny odešel. Maminka dětem denně vaří, pomáhá jim s přípravou do školy, s láskou o ně pečuje. Prostředí jejich domácnosti je chudší, všude je ale perfektně uklizeno. V malém bytě by chtěl mít každý svůj prostor nebo alespoň svoji postel. Maminka by si tak přála patrovou dvojpostel, bohužel ji ale dětem koupit nemůže. Proto žádá o pomoc prostřednictvím Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 14,745 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh sourozenců, které vychovává maminka samoživitelka

Tamarka a Karin jsou šestiletá dvojčata, která bez sebe neudělají ani krok. Zdatným parťákem ve všech lumpárnách je pak jejich osmiletý bráška Dominik. Děvčata a Dominik mají ještě dva sourozence a společně s maminkou bydlí v malém bytě 2+1.

Maminka chodí do práce a snaží se všechno sama zvládnout. Poté, co od nich odešel tatínek, jí ani nic jiného nezbývá. Momentálně však stojí před problémem, jak dětem sehnat pořádné postele. Karin, Tamarka a Dominik totiž spí buď na matracích na zemi, nebo se mačkají se svými sourozenci na dvou postelích. Do dětského pokoje by byla ideální patrová dvojpostel, v jejíž spodní části by úřadovala děvčata, horní lůžko by se pak stalo Dominikovým královstvím. Taková postel ale stojí bezmála 15 000 korun, které maminka ze svého platu nedokáže našetřit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě