Postel pro klidný spánek Andrejky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

na dětskou postel včetně kvalitní matrace; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Marie Pšenicová
Patron příběhu

Marie Pšenicová

sociální pracovnice pro náhradní rodinnou péči

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovnice v doprovodné organizaci pěstounů. Andrejka je v pěstounské péči své babičky ze strany matky již podruhé. Poprvé byla svěřená babičce už v útlém věku, protože její matka byla drogově závislá. Přesto po čase byla snaha Andrejku do péče matky vrátit. Ta však péči o ni opakovaně nezvládala. Nechala dítě v komunitě bezdomovců a drogově závislých, a tak byla Andrejka znovu svěřena do péče babičky. Babička s ní bydlela v pronajatém bytě, kde hradila náklady ve výši 12 tisíc. Jelikož je ale v insolvenci, byla pro ni taková částka neúnosná. Proto jsme se snažili o změnu k lepšímu. Umožnili jsme jim přestěhování do sociálního bytu Města Dobříše, i když nejsou jeho občanky. Byt je malý, náklady na jeho užívání však nepřekročí částku 5 tisíc korun. Háček je v tom, že je do bytu těžké vtěsnat všechen potřebný nábytek. Andrejka musí spát na staré a nevyhovující matraci na zemi, se kterou se musí každý den dvakrát manipulovat, aby bylo vůbec možné se v bytě pohybovat. Na pořízení nové postele však babička nemá dostatek peněz, i když by tím zkvalitnila Andrejce pobyt v bytě a hlavně spánek a odpočinek.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička by ráda dopřála vnučce Andrejce příjemný spánek. Bez pomoci to však nezvládne

Vnučku Andrejku mám v péči odmalička, protože její matka, moje dcera, byla narkomanka a nebyla schopná jí zajistit adekvátní péči. I když se jí podařilo na čas Andrejku do výchovy znovu získat, opět selhala. Pro Andrejku to bylo velmi bolestné, potýká se kvůli tomu s psychickými problémy a nese si s sebou velké trauma.

U matky byla navíc diagnostikována schizofrenie, takže se nyní s dcerkou stýká jen prostřednictvím doprovodné organizace. I tak je to pro Andrejku velmi těžké, krátkodobým společným životem s matkou zůstává stále traumatizovaná. Pravidelně musí navštěvovat psychologa.

Nyní se nám podařilo s pomocí Městského úřadu v Dobříši přestěhovat do sociálního bytu. Byt je sice malý, ale pro mě finančně lépe únosný. Vyžaduje však jiný nábytek, než jsme měli v pronajatém bytě předtím a já na něj nemám peníze. Největším problémem je teď to, že Andrejka spí na staré matraci a trpí tím její spánek a odpočinek.

Vím, jak moc je pro ni důležité se pořádně vyspat. Proto jsem se obrátila na Patrona dětí a budu moc vděčná, když se mi s vaší pomocí situaci podaří zlepšit alespoň trochu.

(P.S. Jméno dívenky je změněné. Děkujeme za pochopení.)

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě