Postel pro maličkého Jacoba

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětskou postel; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Markéta  Rohlenová
Patron příběhu

Markéta Rohlenová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jacob je téměř dvouletý chlapeček z rodiny, do níž docházím jako sociální pracovnice. Jeho rodičům pomáhám s péčí o jejich děti. Malý Jacob aktuálně potřebuje postýlku, rodiče na ni však nemají dostatek financí. Nemohou si dovolit ani postýlku z druhé ruky. Jacob má ještě další čtyři sourozence, kteří své postele naštěstí mají, Jacob ale zatím spí v posteli s maminkou a tatínkem. Rodina žije z dávek hmotné nouze a státní sociální podpory, jež stačí na úhradu nájemného a základních potřeb pro celou rodinu, na postel z nich však nenašetří. Rodiče i Jacob proto budou moc vděční, pokud se peníze na postel podaří vybrat prostřednictvím Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,229 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh mrňouska Jacoba, který nemá vlastní postýlku

Jacob zanedlouho oslaví své 2. narozeniny. Je to malý průzkumník a všechno ho ohromně zajímá. Rád si hraje se svými sourozenci, baví ho autíčka i knížky se zvířátky.

Bydlí s rodiči a 4 sourozenci v pronajatém domku, který je však v chátrajícím stavu. Neustále je na něm potřeba něco opravit, a jakmile je to hotové, objeví se jiný problém. Koloběh oprav zkrátka nebere konce.

Maminka je nyní s Jacobem na rodičovské dovolené a tatínek chodí na občasné brigády, intenzivně si ale hledá práci na plný úvazek. Rodina tak žije z dávek hmotné nouze a státní sociální podpory, ze kterých nejsou schopní nic ušetřit.

Jacob zatím spí v posteli se svými rodiči, už je ale na čase, aby měl vlastní postýlku. Rodiče bohužel nemají dostatek peněz na její pořízení, proto se rozhodli požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě