Postel pro maličkou Kataleu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel včetně matrace; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Lucie  Václavíčková
Patron příběhu

Lucie Václavíčková

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Kataleinu maminku jsem poznala v době, kdy jsem v rámci Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi pracovala s její maminkou, Kataleinou babičkou. Když pak na svět přišla malá Katalea, začala jsem spolupracovat také s její maminkou. Otec holčičky v životě rodiny nijak nefiguruje, takže je maminka na péči o dcerku sama. Měsíc co měsíc se ocitá ve finanční tísni a nedaří se jí ušetřit. Katalea ale bude zanedlouho potřebovat postel, a protože na ni doma nejsou peníze, rozhodla se maminka požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,659 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh své malé dcerky

Maličká Katalea v únoru oslaví 1. narozeniny. Ráda objevuje svět kolem sebe a baví ji hrát si s dětmi. Je hodně upovídaná a mezi vším tím žvatláním už lze rozeznat i smysluplná slova. Je zkrátka moc šikovná. Bohužel ji trápí onemocnění ledvin, takže jsme často u lékaře, moje šikulka to ale úžasně zvládá.

O Kataleu se starám sama. Její otec se v našich životech neobjevuje, k dceři se nehlásí a ani nepřispívá na její výchovu. S Kataleou bydlíme v pronajatém bytě, kde platím vysoký nájem, takže mi už nezbývá moc peněz na nic jiného. Pobírám rodičovský příspěvek, přídavky na dítě a příspěvek na bydlení, když však po úhradě bydlení a energií nakoupím jídlo a drogerii, nezbyde mi už vůbec nic.

Katalea ale roste a časem bude potřebovat vlastní postel. Zatím spí se mnou na gauči. Protože však není, a chvíli ještě nebude, v mých finančních možnostech na postel ušetřit, prosím vás o pomoc. V životě nemám nikoho jiného, na koho bych se mohla obrátit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě