Postel pro malou princeznu Leontýnku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětskou postel; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Bc. Tereza Saifrtová
Patron příběhu

Bc. Tereza Saifrtová

sociální pracovnice sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi

Komentář patrona

Leontýnka je dvouletá holčička, která žije v pronajatém bytě se svojí maminkou a sestrou. Nedávno se společně přestěhovaly do nového města, kde nikoho neznají, a tak si zvykají na nové prostředí. Byt, ve kterém bydlí, je zatím téměř nevybavený, protože si maminka nemůže dovolit nakoupit nábytek. Zatím totiž žije jen z rodičovského příspěvku. Zažádala si však o příspěvek na bydlení a dávky hmotné nouze a čeká na vyjádření. Pomozme jí nyní s pořízením postele pro Leontýnku, která zatím spí na matraci na zemi.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,824 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své malé dcerky, kterou společně s její sestřičkou vychovává sama

Dvouletá Leontýnka je malá šibalka, která neustále přemýšlí, co by se tak kde dalo provést. Je hodně živá a ráda si hraje se svojí čtyřletou sestřičkou. Někdy ke svým hrám přiberou i maminku.

Děvčata se nedávno přestěhovala do bytu 1+1, který je zatím nevybavený. Předtím bydlely u maminčiných rodičů, kde se mamince podařilo našetřit nějaké peníze a později s pomocí kamarádky najít současné bydlení. Pronajímatel jí navíc umožnil rozložení kauce do několika splátek, a tak se holky mohly stěhovat.

Maminčin příjem momentálně tvoří pouze rodičovský příspěvek a má zažádáno o příspěvek na bydlení a dávky hmotné nouze. Otec malé Leontýnky v jejich životech nijak nefiguruje, od rodiny odešel dříve, než se narodila.

Maminka se snaží nový byt vybavit potřebným nábytkem, bohužel na to ale nemá dostatek peněz. Leontýnka tak zatím nemá svoji postel a spí na matraci zemi. Pojďme jí proto přispět na pořádnou postel se zábranou, v níž se bude cítit bezpečně a pohodlně.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě