Postel pro Malvínku s kombinovaným postižením

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel s matrací; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Věra Musilová
Patron příběhu

Věra Musilová

terénní asistentka

Komentář patrona

Malvínka bydlí se svojí maminkou a starším bratrem ve vyloučené lokalitě. Donedávna s nimi žila ještě pětiletá Nina, maminčina vnučka, kterou si ale odvedla její matka. Rodině tak byly pozastaveny pěstounské příspěvky, dokud soud nerozhodne, kde bude malá holčička žít. Do té doby je Malvínčina rodina také bez jakýchkoli dalších sociálních dávek. Malvínka je šikovná malá slečna, která má fyzické i mentální postižení. Je veselá, přátelská a zajímá se o dění v rodině. Mamince pomáhá s domácností a je schopná plnit lehčí úkoly. Maminka ji vede k co možná největší samostatnosti. Malvínku ale trápí svalová ochablost a její nohy ji někdy neposlouchají. Kvůli svým problémům s pohybem a vzhledem k osteoporóze tak potřebuje postel s kvalitní matrací. Protože je však maminka v tuto chvíli téměř bez příjmů, nemůže jí postel pořídit, proto se obrací na Patrona dětí s prosbou o příspěvek.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,674 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své dcerky Malvínky

Třináctiletá Malvínka je přátelské děvče, které má moc rádo hudbu. Jakmile se rozezní první tóny jejích oblíbených písniček, je okamžitě na nohou a začíná tančit. Má také vřelý vztah ke zvířátkům a nejraději by si každou veverku nebo ptáčka, kterého venku potká, vzala domů.

Malvínka to však v životě nemá vůbec snadné. Potýká se totiž s tělesným i mentálním postižením. Největší starosti jí dělá svalová hypotonie (ochablost), která způsobuje, že ji její tělo nechce moc poslouchat. Situaci Malvínce komplikuje i osteoporóza (řídnutí kostí). Protože ji tělo často bolí, je potřeba, aby spala na posteli s kvalitní matrací. To se ale bohužel neděje a Malvínka spí na staré a půjčené posteli. Na novou totiž nemám peníze.

Malvínka bydlí se mnou a se svým starším bráškou. Ještě donedávna jsem vychovávala také svoji pětiletou vnučku, kterou mám oficiálně v pěstounské péči. Jednoho dne si pro ni však přišla její matka, zpátky už ji ale nepřivedla. Protože u mě vnučka nyní nebydlí, přestaly mi úřady vyplácet pěstounské dávky. Dokud jsem však oficiálně vedená jako pěstounka, nejsou mi vypláceny ani žádné jiné sociální dávky. Nyní tak s mými dětmi žijeme bez dávek i pěstounského příspěvku a čekáme na rozhodnutí soudu. Ten mi buď vnučku vrátí do péče, nebo zruší status pěstouna.

Než se tato patová situace vyřeší, jsem téměř bez peněz. Proto bych vás ráda požádala o příspěvek na postel pro Malvínku. Za vaši pomoc vám budu moc vděčná.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě