Postel pro nemocného Míšu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětskou postel s matrací; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Lucie  Nováková
Patron příběhu

Lucie Nováková

učitelka

Komentář patrona

Míšu znám z integrační školky Lentilka, kde působím jako pedagog. Míša je ve školce rád a každé ráno za námi přichází s úsměvem. Je to zvídavý kluk, kterému život velmi stěžuje jeho nemoc, tzv. Duchennova svalová dystrofie, která ho omezuje zejména v pohybu. Jeho rodiče se o něj s láskou starají a chtějí mu zajistit co největší pohodlí. Problémem je však jejich finanční situace. Rodina má příjem pouze od tatínka, maminka je na rodičovské dovolené s mladší dcerkou a zároveň pečuje o Míšu. Míša by nyní potřeboval novou postel, jelikož ta stávající je pro něj malá a s nevyhovující matrací. A protože na novou nemají rodiče peníze, požádali o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,974 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh svého synka, který se pere s nevyléčitelným onemocněním

Pětiletý Míša je rozený tanečník. Rád se vrtí do rytmu hudby a umí si to pořádně užít. Když má spíše lenivou náladu, dívá se na pohádky a občas se ráno probudí s nutkavou potřebou hrát si s autodráhou. Oproti svým vrstevníkům to má ale v životě o dost těžší.

Míša se narodil jako zdravý kluk, který dobře prospíval. Už od začátku jsem však měla pocit, že se opožďuje po psychomotorické stránce. Říkala jsem si, že je každé dítě jiné a že to Míša všechno dožene. Kolem jeho 1. narozenin ale podstoupil genetické vyšetření, které odhalilo Duchennovu svalovou dystrofii. Jedná se o vrozené progresivní onemocnění, při kterém postupně ochabují svaly na končetinách i trupu. Během dospívání pak bývají zasaženy také dýchací a srdeční svaly. Onemocnění výrazně komplikuje a zkracuje život nemocných a zatím se nedá vyléčit.

Na první pohled není na Míšovi nic znát. Na kratší vzdálenosti chodí sám, hůř ale vstává, víc padá a chodí po špičkách. Obtížná je pro něj chůze po nerovném terénu či schodech, převážně se tedy vozí v kočárku. Opožděný psychomotorický vývoj se potom projevuje zejména v hrubé a jemné motorice, v řeči a komunikaci, v kognitivních a sociálních dovednostech. Přesto všechno je to ale veselý kluk, který se raduje z každého dne.

S Míšou pravidelně rehabilitujeme, jednou za rok ho bereme do lázní, navštěvujeme neurology. Většinu rehabilitací a terapií si hradíme sami, takže je to finančně dost náročné. Míšův tatínek pracuje a já pobírám rodičovský příspěvek, zvládneme však uhradit jen to nejzákladnější, jako je nájem, energie, potraviny a rehabilitace.

Nedávno jsme se navíc přestěhovali, což také výrazně provětralo náš rodinný rozpočet. Byt, ve kterém nyní žijeme, byl bez nábytku, takže se ho postupně snažíme zařídit. Aktuálně nejvíce potřebujeme postel pro Míšu, jeho současná je už stará a rozpadá se. Míša, už kvůli svému zdravotnímu stavu, potřebuje kvalitnější postel, na kterou nám ale nezbývají peníze. Proto se obracíme s žádostí o pomoc na vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě