Postel pro Vanesku s kombinovaným postižením

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel s úložným prostorem a matrací; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Lucie  Nováková
Patron příběhu

Lucie Nováková

učitelka

Komentář patrona

Vanesku znám z integrační školky a rehabilitačního centra LENTILKA, kam dochází s maminkou na fyzioterapii. Do školky chodí zatím jen její starší bráška Míša, kterého mám ve své třídě. Vaneska má opožděný psychomotorický vývoj, zatím nechodí a musí pravidelně cvičit Vojtovu metodu. Její bráška má zase Duchennovu svalovou dystrofii, takže také potřebuje pravidelné cvičení. Mamince tedy nezbývá příliš času na odpočinek. Vaneska navíc v noci špatně spí, přičemž možnou příčinou jejího neklidného spaní může být příliš malá postýlka. Rodiče by jí rádi koupili novou postel, bohužel to ale není v jejich finančních možnostech. Jedinou vydělávající osobou v rodině je tatínek, který v práci tráví celé dny, většina peněz pak putuje na nákladnou péči o dvě nemocné děti. Pojďme jim proto na postel pro Vanesku přispět. Naši pomoc si zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,623 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Vanesky tak, jak ho napsal sám osud

Maličké Vanesce budou na jaře dva roky. Moc ráda si prohlíží knížky, hraje si s kostkami a sleduje pohádky. Bydlí se svojí maminkou, tatínkem a starším bráškou, který ji má moc rád.

Vaneska na první pohled působí jako šťastné a spokojené dítě, jakmile ji ale člověk pozná blíž, zjistí, že to v životě nemá snadné. Vaneska se totiž potýká s opožděným psychomotorickým vývojem, trápí ji svalová hypotonie, která se projevuje ochablým svalstvem, a má potíže s hrubou i jemnou motorikou. Lékaři jí také diagnostikovali mikrocefalii, jež se vyznačuje předčasným ukončením růstu mozku.

Vaneska zatím nemluví ani nechodí. Maminka s ní poctivě cvičí podle Vojtovy metody, vozí ji na fyzioterapie a na pravidelné kontroly na neurologii. Zvýšenou péči věnuje také staršímu synkovi, který se potýká s Duchenneovu svalovou dystrofii. Jedná se o genetickou vadu, která postihuje pouze chlapce, a projevuje se ochabováním a ztrátou aktivní svalové hmoty. Na jednu rodinu je toho až moc.

Péče o dvě nemocné děti je pro rodiče finančně nesmírně náročná, proto občas na některé výdaje mimo léky a rehabilitace nejsou peníze. Vaneska teď například potřebuje postel. Zatím spí v dětské postýlce, každé ráno se však budí s nožkami zapletenými do příček, což by jednou mohlo vést k tomu, že si zlomí nohu. Rodina, v níž tatínek pracuje a maminka je na rodičovské dovolené, ale na postýlku nemá peníze. Proto prosí o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě