Postel pro vášnivého čtenáře Lukáše

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel s matrací; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Mgr. Jaroslava  Pavlíčková
Patron příběhu

Mgr. Jaroslava Pavlíčková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Lukáš je citlivý dospívající kluk. Navštěvuje střední odborné učiliště, kde se aktivně připravuje na profesní vstup do života jako kuchař - číšník. Žije s rodiči, babičkou a mladším bráškou, ještě donedávna s nimi ale bydlela i jejich příbuzná, kterou měli jeho rodiče v pěstounské péči. Nyní se uvolnil malý pokojík, ve kterém bydlela, a tak mají kluci konečně vlastní pokoj. Předtím s rodiči obývali jednu místnost. Lukáš ale spí na matraci na zemi, protože se jeho stará postel rozbila. Příjem rodiny bohužel není dostačující, a tak mu rodiče postel koupit nemohou. Věřím však, že ji Lukáš díky dárcům Patrona dětí nakonec přece jenom bude mít.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,689 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Lukáše, který spí na matraci na zemi

Sedmnáctiletý Lukáš žije se svými rodiči, mladším bráškou a babičkou v malém domku. Nějaký čas s nimi žila i maminčina sestra, která byla v rodině v pěstounské péči. K dispozici měla malý pokojík, který teď zdědil Lukáš, a má z toho obrovskou radost! Konečně se totiž má kam zavřít s knížkou a číst si, čemuž teď věnuje obrovské množství času. Pravidelným návštěvníkem pokoje je také Lukášův mladší bráška, který je s bráchou moc rád a někdy tam s ním vegetí celý den.

Jedna věc ale v Lukášově pokoji chybí – postel. Jeho letitá postel se rozbila a na novou rodiče nemají peníze. A tak Lukáš spí jen na matraci. Jeho tatínek se dlouho léčil z popálenin II. stupně, a když se konečně mohl vrátit do práce, dostal výpověď. Před nedávnem ale nastoupil do nového zaměstnání, bude však chvíli trvat, než se rodina finančně stabilizuje. Maminka si hledá práci a čas od času se jí podaří sehnat nějakou brigádu.

Příjmy rodiny jsou zatím zkrátka malé a peníze na postel nejsou. Pojďme se na ni proto Lukášovi složit. Nenechme ho spát na zemi.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě