Postel a psací stůl pro Mařenku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel s úložným prostorem a matrací, psací stůl a židli; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Mgr. Veronika  Budíková
Patron příběhu

Mgr. Veronika Budíková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Mařenka je sestrou pětileté Adélky, u které působím jako poradkyně rané péče. Maruška je milá a hodná dívenka, která navštěvuje 1. třídu základní školy. Finančně rodinu zajišťuje pouze tatínek, maminka je v domácnosti a celodenně zajišťuje potřeby Adélky, u které byla diagnostikována porucha autistického spektra s mentální retardací. Mařenka nyní potřebuje novou postel a velmi mi ocenila i psací stůl s židlí. Rodiče však na toto vybavení nemají dostatek peněz, a tak se na vás obrací s žádostí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,886 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Mařenky, která má krásný vztah se svojí autistickou sestřičkou

Sedmiletá Mařenka je usměvavá malá slečna, jež si ráda hraje se svojí sestřičkou. Je moc obětavá a neváhá se s kýmkoli o cokoli podělit. Ráda si maluje a jezdí na výlety. Jednou z ní možná bude velká cestovatelka.

S manželem a našimi dvěma dcerkami bydlíme v pronájmu, kde platíme vysoké nájemné. Já bohužel nepracuji, protože se starám o pětiletou dcerku Adélku, která má diagnostikovaný dětský autismus. Naše rodina si tak musí vystačit s příjmem mého manžela.

Většina našich peněz jde na péči o naši autistickou dcerku. Platíme jí stacionář i různé terapie, což není zrovna levné. A někdy na to bohužel doplácí Mařenka. Moc rádi bychom jí teď dopřáli pořádnou postel a psací stůl s židlí, kde by si mohla malovat a připravovat se do školy. Bohužel nám na to ale nezbývají peníze, proto se obracíme na Patrona dětí. Mařenka si zaslouží mít konečně něco, co bude jen její.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě