Postel a psací stůl pro Rozárku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel a psací stůl s židlí; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Jana  Škaloudová
Patron příběhu

Jana Škaloudová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Rozárkou a jejími rodiči jsem se poznala v rámci výkonu svého povolání sociální pracovnice oblastní charity. Rodina navštěvuje naši sociálně aktivizační službu již více než 3 měsíce a spolupracujeme zejména v oblasti předškolní a školní přípravy dětí. Rozárka a její mladší sestřička to nemají kvůli sociálnímu postavení rodiny lehké. Tatínek je v invalidním důchodu a maminka je jediným zdrojem příjmů. Musím ale říct, že holky pravidelně chodí na obědy, jezdí na výlety a ostatní školní akce, aby nebyly vyčleněny z kolektivu. Pro rodiče je však těžké dopřát jim něco navíc. Maminka se holkám snaží dát vše, co může, pokud však jde o materiální věci, na ty občas peníze nezbývají. Rozárka teď potřebuje novou postel a také psací stůl. Zatím totiž nemá kde psát domácí úkoly. Stůl by časem využila i mladší Štěpánka, která je ještě ve školce. Protože si ale rodiče takový výdaj nemohou dovolit, obrátili se na Patrona dětí. Věřím, že společně jim můžeme pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,347 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své Rozárky

Osmiletá Rozárka je moje šikovná školačka, která mi dělá jen radost. Ze školy nosí hezké známky a krásně se věnuje své mladší sestřičce. Holky mají společný pokojíček, který ale spíše než pokoj dvou princezen připomíná skladiště. Každý kus nábytku je jiný, starý a některý i trošku rozbitý. Zatím ale nemáme s partnerem peníze na to, abychom to změnili.

Naše rodina bydlí v pronajatém domečku na malém městě. Já pracuji v třísměnném provozu a příjem z tohoto zaměstnání je pro nás klíčový. Partner je bohužel v invalidním důchodu, takže jeho pracovní možnosti jsou dost omezené. Kvůli některým mým neuváženým krokům v minulosti se také potýkám s dluhy, poctivě je ale splácím. Rozárce platím obědy ve škole, mladší dceři hradím školku a obědy v ní. Někdy se nám podaří ušetřit i na nějaké kroužky a mimoškolní aktivity.

Ze všech sil se s partnerem snažíme, aby naše holky měly všechno, co potřebují, a někdy i něco navíc. Přesto ale občas přijdou ze školky a školy s tím, že spolužáci mají něco, co ony nemají. V takové situaci se jim snažím vysvětlit, že vždy nebudou mít všechno, co chtějí, ale samozřejmě mě mrzí, že jim toho spoustu nemůžeme dopřát.

Rozárka nyní potřebuje novou postel a psací stůl do svého pokojíčku. My si ale nic takového nemůžeme dovolit, proto prosíme o pomoc vás. Rozárka potřebuje u vypracovávání úkolů klid, který v kuchyni u stolu, kde se schází celá rodina, rozhodně nemá. Budeme vám vděční za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě