Postel a psací stůl pro šikovnou žačku Natálku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel s matrací, psací stůl a židli; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Mgr. Leona  Otevřelová
Patron příběhu

Mgr. Leona Otevřelová

kurátorka pro děti a mládež

Komentář patrona

Jsem kurátorkou pro děti a mládež a s Natálčinou rodinou dlouhodobě spolupracuji. Natálka v září nastoupila do 6. třídy a učí se výborně. Má ještě mladší sestřičku, které má deset měsíců. Vztah maminky s otcem nejmladší dcerky bohužel nevydržel. Maminka se vždy snažila své děti zabezpečit a každý problém okamžitě řešila, ať už sama, nebo za pomoci odborníků. Vždy byla výdělečně činná. Nyní se bohužel ocitla ve finanční tísni. Dávky, které pobírá, totiž nestačí na pokrytí potřeb rodiny, Natálka ale potřebuje novou postel a psací stůl s židlí. A protože se nemá na koho jiného obrátit, prosí o pomoc u Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,198 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Natálky, kterou trápí bolesti zad

Třináctiletá Natálka je chytrá, umělecky i sportovně nadaná slečna, které to jde ve škole samo. Bydlí s maminkou a malou sestřičkou, nikoho jiného nemá. Maminka pobírá jen rodičovský příspěvek, takže spoustu věcí svým holčičkám nemůže dopřát. Občas jí vypomohou kamarádi nebo tatínek nejmladší dcerky, většinou je na to ale sama. Oporu v rodině nemá, protože vyrostla v dětském domově. A Natálčin otec se o dceru nezajímá a neplatí ani výživné.

Maminka se nyní obrátila na Patrona dětí s prosbou o příspěvek na kvalitní postel pro Natálku. Tu dlouhodobě trápí kulatá záda, která podle lékařů vyžadují kvalitní matraci. Na tu však maminka nemá peníze, a tak zatím Natálka spí na rozpadající se posteli s molitanovou matrací, která bolesti jejích zad ještě zhoršuje. Potřebuje také nový psací stůl a židli, protože stůl, který má v pokoji, už drží jen silou vůle. Židle se rozpadla úplně.

Pojďme Natálce na postel s kvalitní matrací, psací stůl a židli přispět. Bez pomoci se bude stále budit s bolestmi, které se prohloubí při sezení na nevhodné židli.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě