Postel a psací stůl pro Vanesku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

vyvýšenou postel, psací stůl a židli; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Mgr. Lenka  Vališová
Patron příběhu

Mgr. Lenka Vališová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Vanesku a její maminku znám teprve od května letošního roku. Pracuji s nimi jako sociální pracovnice. Maminka Vanesky je moc snaživá a chtěla by pro dceru jen to nejlepší. Ze zdravotních důvodů toho však není schopná. Trpí totiž silnou epilepsií, což ovlivňuje její i Vanesčin život. První věc, kterou mi maminka na schůzce sdělila, byla právě skutečnost, že má silnou epilepsii. Zdůrazňovala zejména telefonní čísla, na která mám volat v případě, že ji postihne záchvat. Jsou to čísla lidí, kteří by se v nejhorším případě postarali o Vanesku. Sama Vaneska je také poučená a ví, co má v případě záchvatu dělat a jak přivolat pomoc. Maminku celá situace hodně trápí. Vaneska se o ni totiž bojí a maminka má pocit, že ji tím připravuje o bezstarostné dětství. Moc by si přála Vanesce alespoň trošku ulehčit život, proto by jí ráda vybavila její část pokoje. Vlastní pokoj Vaneska nemá, s maminkou totiž žijí v malém bytě a dělí se o jednu místnost. Vaneska spí momentálně na posteli, která je rozbitá. Navíc nemá ani stůl a židli, kde by si malovala a časem se připravovala do školy. A protože je maminka kvůli svému zdravotnímu stavu na nemocenské, nemůže jí potřebný nábytek pořídit. Proto vás společně prosíme o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,243 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Nemocná maminka vypráví příběh své dcerky

Jsem maminkou šestileté Vanesky, kterou vychovávám sama. Žijeme spolu v malém bytě, kde společně obýváme jednu místnost. Snažím se v ní Vanesce vytvořit něco jako pokojíček, protože mám ale k dispozici jen velmi omezené finanční prostředky, zatím se mi to moc nedaří.

Momentálně jsem na nemocenské, protože trpím silnou epilepsií. Střídají se mi období, kdy se nemoc moc neprojevuje, s obdobími, kdy je to hodně zlé. Vysvětlovala jsem Vanesce, co má dělat tehdy, když mě přepadne záchvat, a sociální pracovnici jsem předala seznam lidí, kterým má zavolat v případě, že skončím v nemocnici a nebudu se moci o Vanesku starat. Děsí mě, že by taková situace někdy nastala.

Vaneska se o mě hodně bojí. Pořád mě hlídá, každé mé zakašlání ji vyděsí. Moc bych si přála, aby se místo neustálých starostí také z něčeho radovala. Proto bych jí s vaší pomocí chtěla zařídit její část místnosti. Ideální by byla vyvýšená postel, pod kterou se vejde psací stůl a židle. Vaneska se totiž chystá do 1. třídy a je důležité, aby měla kde dělat domácí úkoly. Psací stůl a židli nikdy neměla, postel, na které nyní spí, je rozbitá a nejlepší roky má dávno za sebou. Proto vás moc prosím o pomoc s pořízením právě postele, psacího stolu a židle. Pro Vanesku to bude ten největší dar.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě