Postel, psací stůl a židle pro Iziho

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel s matrací a úložným prostorem, psací stůl a židli; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Terezie  Šutorková
Patron příběhu

Terezie Šutorková

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

S Izaiášem spolupracuji už třetím rokem v rámci našeho nízkoprahového zařízení Klub ON LINE. Od první chvíle mne zaujal svou upřímností, smyslem pro humor a chutí něco změnit, dokázat. Naše společné začátky byly spojené s navazováním vztahu a budováním důvěry. Izi k nám nejprve chodil hrát stolní fotbálek a badminton, později jsem mu pomáhala s tvořením referátů, které pro něj byly obtížné. Doma se mu pomoci nedostalo, navíc nemá počítač, takže tehdy ani neuměl pracovat s potřebnými programy. S Izim jsme také trávili mnoho času povídáním o jeho zdravotním stavu, který mu způsoboval výrazné problémy ve škole i mimo ni. Izi trpí ADHD a úzkostnými stavy, při kterých nevychází z domu, prožívá také obavy ze smrti. Nedůvěřuje jiným lidem, a tak se bezpečný prostor nabídnutý naším zařízením stal důležitým aspektem při řešení různých situací. Otevírali jsme spolu témata jako potíže ve škole nebo problémy spojené s partou lidí, v jejíž společnosti se pohyboval. Jeho dysfunkční vztah s matkou totiž vedl k trávení nocí na ulici, přespávání u kamarádů, hladovění, zhoršenému prospěchu ve škole. Nejhorší ze všeho je ale nezájem matky o jeho výchovu. V rámci hledání řešení jeho krizové rodinné situace jsme pracovali s možností, že by Izi žil u jiného člena rodiny. V letošním dubnu tak proběhlo několik soudních jednání a nakonec bylo rozhodnuto, že Izaiáš bude u babičky, která se stala jeho poručnicí. Každý rozhovor s ním pro mne znamená víru v lidskou sílu a chuť, neboť i přes nelehkou životní cestu je Izi snaživý, dobrý člověk. U babičky se mu dostává lásky a pomoci, finančně na tom ale nejsou dobře. Veškeré babiččiny příjmy jdou na platbu nájmu a nakoupení potravin. Takže i když má teď Izi vlastní pokoj, spí v něm na matraci na zemi. Nemá ani stůl a židli, protože babička na potřebný nábytek nemá peníze. A protože chce, aby se její vnuk v novém domově cítil dobře a v bezpečí, rozhodla se požádat Patrona dětí o pomoc právě s pořízením postele, psacího stolu a židle.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,833 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Iziho, který žije u své babičky

Šestnáctiletý Izi je usměvavý a přátelský kluk, který vždycky pomáhá těm, kteří to potřebují. Sám to přitom neměl v životě vůbec snadné. Od dubna žije s babičkou, která ho má ve své péči. Jeho maminka už má totiž jinou rodinu a na svého nejstaršího syna, zdá se, zapomněla. Izi svůj smutek dříve řešil potulováním se po nocích a přespáváním u kamarádů, pak se ho ale ujala babička, čímž se jeho život zcela změnil.

Babička se s Izim nedávno přestěhovala do většího bytu, kde má mladý muž svůj vlastní pokoj. Ten je ale prázdný, protože babička si nemůže dovolit nakoupit potřebný nábytek. Izi tak nemá postel, psací stůl ani židli. Spí na matraci na zemi. Babička by mu ale pokoj ráda vybavila, a to hlavně proto, aby měl doma pocit bezpečí a jistoty. A třeba by se konečně nebál pozvat si domů nějaké kamarády. Pojďme mu na postel, psací stůl a židli přispět.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě