Postel s přistýlkou pro Juráška a Danečka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětskou postel s výsuvnou přistýlkou a úložným prostorem včetně matrací; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Bc. Lenka Hurtová, DiS.
Patron příběhu

Bc. Lenka Hurtová, DiS.

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Předškoláka Juráška a mrňouska Danečka jsem poznala v jejich domácnosti při spolupráci rodičů se sociálně aktivizační službou. S rodiči se zaměřuji na zlepšení celkové situace rodiny. Tatínek pracuje, je v osobním oddlužení, maminka je s nejmladším dítětem na mateřské a osobním oddlužením již prošla. Jurášek i Daneček jsou zvídaví chlapci, rádi si staví stavebnice a také se již těší do školy. Jurášek má ale odklad školní docházky, potřebuje dozrát a zlepšit se ve výslovnosti. Chlapci mají pět sourozenců, z toho čtyři starší. Rodiče jim chtějí zajistit jejich místo v pokojíčku tím, že budou mít vlastní postel. Doposud totiž spí více dětí na jedné posteli. Rodiče nyní změnili uspořádání bytu tak, aby oddělili starší sourozence od mladších a zajistili jim tak místo a klid pro odpočinek. A tak vznikla potřeba zakoupení postele. Jurášek má strach spát na patrové posteli, proto bude vhodnější varianta nízké postele s možností výsuvné druhé postele. Také potřebují úložné prostory pod postelí na věci dětí. Protože však rodiče nemají našetřenou finanční rezervu, obrací se na Patrona dětí s prosbou o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,168 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Juráška a Danečka, kteří nemají vlastní postele

Šestiletý Jurášek a čtyřletý Daneček jsou šikovní bráškové, kteří bez sebe neudělají ani krok. Jurášek dostal odklad školní docházky, protože před nástupem do školy musí ještě pár věcí potrénovat. Rád jezdí na kole a moc si přeje vlastního koně. Koně ho totiž fascinují a až vyroste, chtěl by být žokejem. Daneček se zase moc rád vrtí do rytmu hudby, takže v něm možná dřímá skvělý tanečník.

Kluci vyrůstají se svými rodiči a pěti sourozenci. Tatínek sice pracuje, momentálně však prochází procesem oddlužení. Maminka je na mateřské dovolené. A protože mají dohromady sedm dětí, není pro ně snadné to finančně zvládnout.

Nedávno rozdělili pokoj, který mají děti společný, na část pro větší děti a menší školkáčky. Snaží se jim tím dopřát alespoň minimální soukromí. S novým uspořádáním pokojíčku ale vyvstala potřeba pořízení nových postelí pro Juráška a Danečka, kteří zatím spí na postelích se sourozenci.

V rodinném rozpočtu se však peníze na postele nenajdou, proto se rodiče rozhodli zkusit své štěstí a požádat vás o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě