Postel a stůl pro Martina, co moc rád čte

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel s úložným prostorem a pracovní stůl; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Blanka  Kolondrová
Patron příběhu

Blanka Kolondrová

sociální pracovnice

Komentář patrona

V rámci sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi se k nám dostala babička se třemi vnoučaty v prozatímní péči. Rodiče dětí selhali a babička s manželem byli naštěstí ochotní se o ně postarat. Vzhledem k tomu, že manželé nebyli připraveni na příchod dětí do rodiny, nemají pro ně vybavení a bohužel ani finance k pořízení nábytku. Martin nemá v bytě prarodičů na čem spát. Brzy začíná škola a bude potřebovat místo pro odpočinek i přípravu do školy. Bez pomoci to prarodiče nezvládnou.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,930 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Martínka, který se dostal do péče babičky a dědy, kde nemá na čem spát

Martínek je moc hodný a šikovný kluk! Moc rád čte, sportuje a co byste do něj asi neřekli, hrozně rád se svojí babičkou peče buchty! Když se však letos vracel do školy, nebylo to pro něj vůbec lehké. O prázdninách se totiž musel i se svými sourozenci přestěhovat k prarodičům. Jeho rodiče se totiž o něj a o jeho 2 sourozence nebyli schopni postarat a tak aby neskončili v dětském domově, ujali se jich babička s dědou.

Martínkova babička a děda doposud bydleli sami v dvoupokojovém bytě. Oběma jim je už kolem šedesáti let, mají zdravotní problémy a tak jsou vedeni na úřadu práce. Příchod kluků byl bohužel velmi rychlý a nečekaný a tak pro ně prarodiče neměli nic připravené. Věci, které teď děti potřebují, stojí mnoho tisíc korum a oni si je bohužel nemůžou dovolit.

Martínkovi před pár týdny zase začala škola a tak potřebuje stůl na přípravu věcí do školy a zároveň místo na pořádný odpočinek Ani jedno teď bohužel nemá. V bytě prarodičů totiž nemá na čem spát. Babička s dědou si uvědomují, že to nejsou ideální podmínky a proto se snaží co můžou. Peníze na pořízení nového nábytku pro všechny vnuky jim ale nezbývají. Proto se obrátili na Patrona dětí.

Pomůžeme Marínkovi k posteli, aby mohl vyrůstat jako všechny ostatní děti?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě