Postel, stůl a židle pro úžasňáka Adámka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětskou postel, pracovní stolek a židličku; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Veronika  Justlová
Patron příběhu

Veronika Justlová

rodinná známá

Komentář patrona

Chci se s vámi podělit o příběh Adámka, který se statečně pral se zákeřnou nemocí. Sama jsem po onkologické léčbě a nyní se snažím pomáhat dětem, které potkal stejný osud. Nedávno se mi ozvala teta Adámka, kterou už nějakou dobu znám. V roce 2017 mu byl zjištěn nádor oka, a aby toho nebylo málo, jeho rodiče ho opustili a odmítli se o něj starat. Naštěstí má milující babičku a tetu, které se o něj celou dobu starají. Malý to, až na nějaké komplikace, zvládl! Má za sebou chemoterapii a ozařování, momentálně je nějakých 11 měsíců čistý. Bohužel, na jedno očičko téměř nevidí. Rodinu teď čeká stěhování a Adámkovi se bude zařizovat vlastní pokojík. Jelikož z něj od září bude předškolák a paní učitelka bude docházet k nim domů, snaží se mu zařídit pokoj tak, aby byl vhodný a příjemný na učení. Chybí však peníze na postel (nejlépe s úložným prostorem), pracovní stůl a židličku. Adámek je věčně usměvavé sluníčko, proto bych si moc přála splnit mu jeho sen o pokojíčku. Proto se na vás obracím s prosbou o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,197 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Adámka, jak ho napsal život...

Adámek je můj vnouček, o kterého se jeho rodiče nedokázali postarat, proto ho mám poslední dva roky v pěstounské péči. Za tu dobu jsme toho spolu hodně zažili. Nejhorší, čemu jsme museli čelit, byl nádor na pravé očnici, kterou u Adámka našli. Bylo to hrozné období a musím se přiznat, že jsem se nikdy tolik nebála. Adámek je ale velký bojovník a svoji dosavadní největší životní bitvu vyhrál.

Kvůli onkologickému onemocnění je vnouček už 2 roky mimo dětský kolektiv. Na jaře, po nutném přeočkování, bude moci znovu začít chodit mezi děti do školky. To už bude předškolák. I přesto ale bude trávit spoustu času doma. Ráda bych mu proto zařídila pokojíček, kde by si mohl hrát, ale také vypracovávat úkoly. Nedávno jsme se totiž přestěhovali, což nás stálo dost peněz. Aktuálně tedy nemůžeme Adámkovi pořídit potřebný nábytek do jeho nového království. Proto se obracíme na projekt Patron dětí. Za vaši laskavou pomoc budeme moc vděční.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě