Postel a židle pro Tomáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel s úložným prostorem a pracovní židli; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Blanka  Kolondrová
Patron příběhu

Blanka Kolondrová

sociální pracovnice

Komentář patrona

V rámci sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi se k nám dostala babička se třemi vnoučaty v prozatímní péči. Rodiče dětí selhali a babička s dědečkem byli naštěstí ochotní se o ně postarat. Vzhledem k tomu, že prarodiče nebyli připraveni na příchod dětí do rodiny, nemají pro ně vybavení a bohužel ani finance k pořízení nábytku. Konkrétně Tomášek nemá na čem spát, spí zatím s prarodiči na rozkládacím gauči. Teď nastoupil do první třídy a potřebuje tak místo pro odpočinek i přípravu do školy.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,667 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Tomáška, který potřebuje novou postel a pracovní židli, aby mohl dělat úkoly do školy

Tomášek je šikovný kluk, který teď nastoupil do první třídy, kam se moc těsil. Pořád si ale ještě rád hraje. Má rád vojáčky, je přeborníkem v pexesu a kartách a s dědou rád sleduje pohádky nebo kovbojky. Bohužel to neměl v životě lehké. Jeho rodiče se o něj a o jeho 2 sourozence nebyli schopni postarat a tak aby neskončili v dětském domově, ujali se jich babička s dědou.

Babička a děda Tomáška doposud bydleli sami v dvoupokojovém bytě. Oběma jim je už kolem šedesáti let, mají zdravotní problémy a tak jsou vedeni na úřadu práce. Příchod kluků byl bohužel velmi rychlý a nečekaný a tak pro ně prarodiče neměli nic připravené. Věci, které teď děti potřebují, stojí mnoho tisíc korum a oni si je bohužel nemůžou dovolit.

Protože Tomášek teď nastoupil do první třídy, potřebuje místo, kde bude mít dostatek odpočinku a zároveň místo, na dělání úkolů do školy. Ani jedno teď bohužel nemá. Spí například na rozkládacím gauči. Babička s dědou si uvědomují, že to nejsou ideální podmínky a proto se snaží co můžou. Peníze na pořízení nového nábytku pro všechny vnuky jim ale nezbývají. Proto se obrátili na Patrona dětí. Pomůžeme Tomáškovi ke klidnému spaní a jedničkám na vysvědčení?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě