Postele pro čtyři sourozence

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

patrovou postel a dvě dětské postýlky; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Pavla  Navrátilová
Patron příběhu

Pavla Navrátilová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S početnou rodinou se znám zhruba 2 roky. Jsem dobrá kamarádka maminky. Rodina se momentálně potýká s velkými finančními problémy. Po uhrazení výdajů za domácnost a poplacení nezbytností spojených se školní docházkou jim už nezbývají žádné peníze. Maminka je na mateřské dovolené a tatínek je bohužel bez práce. Předchozí zaměstnavatel mu zatím nevydal zápočtový list, takže ho v jiné práci nechtějí a na úřadu práce ho nezaregistrují. Na nové postele pro děti tak rodiče nejsou schopni ušetřit. Proto bych jim ráda pomohla jako patronka jejich příběhu.

Společně jsme vybrali
celou částku 16,123 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh osmičlenné rodiny, která se potýká s finanční tísní

S manželem máme 6 dětí. Nejstarší dcerka se jmenuje Klárka a je jí dvanáct let, druhá nejstarší je devítiletá Laura. Pětiletá Hanička a tříletá Eliška jsou pak naši malí školkáčky a dvouletý Honzík a desetiměsíční Adámek jsou naši benjamínci. S tolika dětmi máme doma hodně veselo.

Bohužel jsme se vlivem nepříznivých okolností dostali do finančních problémů. Naše děti se tak den co den potkávají s chudobou. Spí na nafukovacích matracích, v pokoji nemají pořádný nábytek. Ti starší se stydí zvát domů kamarády, ti mladší to naštěstí ještě tolik nevnímají. Starší děti jsou také vystaveny urážkám ze strany jiných dětí. Pokřikují na ně, že jsme chudí a hrozně oblečení, že nic nemáme. Mé děti jsou z toho samozřejmě nešťastné a já mám obrovské výčitky.

A jak jsme se do takové situace dostali? Bývalý zaměstnavatel mého manžela mu odmítá vydat potvrzení o ukončení zaměstnání. Bez toho se ale těžko hledá jiná práce, takže je momentálně nezaměstnaný. Já jsem doma s Honzíkem a Adámkem. Jediným naším příjmem je tak moje mateřská, přídavky na děti a dávky hmotné nouze.

Moc bychom si teď pro naše děti přáli postele. Bylo by skvělé, kdyby měly konečně pořádné postele a nemusely spát na matracích na zemi. Momentálně ale není v našich finančních možnostech, a ještě chvíli nebude, jim postele pořídit. Proto prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě