Postele pro čtyři sourozence

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

čtyři postele; dar zajišťuje MAXMAX.cz, s.r.o

Obrázek daru
Jiří Škoda
Patron příběhu

Jiří Škoda

známý rodiny

Komentář patrona

Rodinu znám mnoho let jako kamarád ze sousedství, žijeme v stejném domě. Maminka se stará o 5 dětí. Nejmladší Tomášek (2) je velmi živé dítě, Kateřina (7) je slabozraká, v první třídě se moc snaží, David (11) má střední mentální retardaci, Michal (14) se léčí se srdcem, ve škole se v poslední době docela zlepšil a nejstarší Martina (16), která studuje učiliště. Děti žijí v poklidném rodinném prostředí, maminka se pro ně, i přesto že nemá mnoho peněz, snaží zajistit vše, co potřebují. Cokoliv nad běžné výdaje maminka (invalidní důchodkyně) nezvládne sama zaplatit. Děti by potřebovaly nové postele, jejich současné jsou ve špatném stavu a téměř se rozpadají.

Společně jsme vybrali
celou částku 14,103 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka potřebuje pomoc s pořízením postelí pro své děti

Jsem na mateřské a pečuji o 5 dětí. Nejstarší dcera Martina (16) se učí v učilišti obor kuchař - číšník, Michal (14) chodí do základní školy a co je s námi, dost zlepšil přípravu do školy i chování, rád by sportoval, ale kvůli srdečnímu šelestu má určitá omezení, David (11) je mentálně středně retardovaný, proto s ním ve škole pracuje asistent, v příštím roce bude ale patrně muset přestoupit do speciální školy, Kateřinka (7) je naše snaživá a veselá prvňačka, a Tomášek (2) si zatím hlavně hraje.

S otcem čtyř starších dětí jsem se rozvedla po 13letém manželství. Byl na nás hrubý a zlý. Před časem jsem se rozhodla vzít si do své péče dva starší chlapce, které chtěl jejich otec dát do dětského domova. Potýkáme se s finančními potížemi, protože bývalý manžel nesplácel dluhy. Jejich velkou část jsem již splatila. Jsem v invalidním důchodu a pobírám příspěvek na bydlení a přídavky na děti. I tak mi dělá potíže zaplatit cokoliv nad běžné a nutné potřeby dětí.

Děti mají velmi skromně zařízené pokoje, jejich postele se už mnohokrát různě opravovaly, aby vůbec držely pohromadě, a proto jsem se odhodlala poprosit o pomoc s pořízením nových postelí Patrona dětí. Výměna stávajících postelí pro čtyři z mých dětí by byla prospěšná i ze zdravotního hlediska. Děti by byly moc šťastné. Spousta běžných věcí, které mají jejich spolužáci jsou pro ně pouhými sny.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě