Postele pro Fandu, Natálku, Honzíka a Leničku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

2 palandy s matracemi; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Alice  Sýkorová, DiS.
Patron příběhu

Alice Sýkorová, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

Rodina je od září roku 2018 zapojena v našich sociálně aktivizačních službách pro rodiny s dětmi. Jsou našimi klienty. Rodiče mají celkem 7 dětí. Nejmenší z nich, Míša, je umístěn v dětském centru. Ostatních 6 dětí žije s rodiči na ubytovně, kde mají k dispozici 2 pokoje s vlastním sociálním zařízením. Rodině chybí nábytek, postele, podlahové krytiny, úklidové prostředky i základní potraviny. V rámci sociálně aktivizačních služeb pracujeme na zlepšení situace v rodině tak, aby se Míša, umístěný po narození v dětském centru, mohl co nejdříve vrátit do rodiny. Základní podmínkou je však zajištění bydlení ošetřeného smlouvou a vhodné vybavení. Rodiče také musí prokázat svoji schopnost postarat se o ostatní děti (např. dbát na jejich pravidelnou školní docházku, lékařské kontroly, zajistit přijatelné hygienické podmínky apod.). Pokud by se podařilo prostřednictvím Patrona dětí vybrat dostatek peněz na 2 palandy pro 4 děti (2 děti mají své postýlky), mělo by každé dítě svoji vlastní postel, své místo odpočinku. A to je něco, co si přejí nejvíce.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Fanda a jeho sourozenci nemají postele. A toto je jejich příběh

Fanda je nejstarší z našich 7 dětí. Je to čtrnáctiletý kluk, který raději než doma tráví svůj volný čas venku. A není divu – 2 místnosti, které má rodina na ubytovně k dispozici, jsou neustále plné lidí. Mladší sourozenci mu nedopřejí chvilku klidu a soukromí. Je to ale hodný kluk, který když je třeba, vždycky doma pomůže.

Fanda, stejně jako Natálka, Lenička a Honzík nemá vlastní postel. Sourozenci spí na zemi, na nafukovacích matracích. Všichni sní o vlastní posteli s matrací, která se během noci nevyfoukne. Rádi by se konečně dobře vyspali a hlavně měli místo, které bude jenom jejich. A Fanda by se občas rád schoval někam, kde bude mít klid. Protože si však rodiče nemohou dovolit ani to nejzákladnější, natož postele, rozhodli se požádat o pomoc Patrona dětí.

Každé dítě si zaslouží mít postel s matrací, ne každé dítě se ale narodí do rodiny, která mu to může dopřát. Pomozme Fandovi a jeho sourozencům. Sami si pomoci ještě nedokáží.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě