Postele pro Matyáška a Tobiáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětskou postel s výsuvným lůžkem a dvě matrace; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Lýdie Wiselková
Patron příběhu

Lýdie Wiselková

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

S rodinou Tobiáška a Matyáška pracuji již delší dobu. Chlapci mají společný pokoj, v němž mají jen jednu postel, o kterou se dělí a která jim zabírá většinu místa. Jejich maminka nemá peníze na to, aby jim pořídila nové postele, je si však vědoma toho, že kluci už potřebují vlastní prostory pro klidný spánek. Bohužel se jí vzhledem k rozličným zdravotním problémům nedaří najít práci, navíc pečuje o celkem 4 děti a nemocného strýce v pokročilém věku. Proto se rozhodla obrátit na Patrona dětí a poprosit o příspěvek na postele vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,121 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh brášků, kteří vyrůstají s maminkou samoživitelkou a dvěma sourozenci

Jedenáctiletý Tobiášek a devítiletý Matyášek jsou dva hraví bráškové, kteří ze všeho nejraději skládají různé stavebnice. Oba také baví kreslení a jejich výtvory zdobí téměř každou stěnu u nich doma. Občas se ale pošťuchují, a to hlavně večer před spaním. Kluci totiž spí na jedné posteli, a čím jsou větší, tím méně pohodlné to pro ně oba je.

Maminka by každému z nich ráda pořídila vlastní postel, bohužel to ale není v jejích finančních možnostech. Aktuálně je totiž nezaměstnaná, kromě Matyáška a Tobiáška vychovává další dvě děti a do toho pečuje o svého strýce. Měsíčně jí tak peníze vystačí jen na to nejnutnější.

Protože si však uvědomuje, že kluci potřebují mít svůj vlastní koutek pro odpočinek, rozhodla se požádat dárce Patrona dětí o příspěvek na dvojlůžko, respektive postel s výsuvným lůžkem, s níž každý z chlapců získá vlastní prostor pro spaní. Po zasunutí jednoho z lůžek jim navíc zůstane i dostatečný prostor na hraní. Pojďme jim pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě