Postele pro tři brášky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

třípatrovou postel; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Helena  Schillerová
Patron příběhu

Helena Schillerová

učitelka

Komentář patrona

Kristiána, Samuela a Matyáše znám z docházky do mateřské školy, kde působím jako učitelka. Chlapci žijí po rozvodu rodičů pouze s maminkou, otec je nenavštěvuje, nemá zájem o jejich vývoj. Maminka se o ně hezky stará, všem třem je věnována speciální logopedická péče. Největším problémem rodiny jsou finance, takže maminka klukům nemůže pořídit pořádné postele. Přitom mít své místo ke spánku a odpočinku je pro zdravý vývoj dětí jednou z nejdůležitějších věcí. Proto bych jim touto cestou ráda pomohla.

Společně jsme vybrali
celou částku 11,348 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka nemá dostatek peněz na postele pro své syny

Kristiánek se narodil v prosinci roku 2010 a bylo to extrémně hodné miminko. Dnes je z něj tichý kluk, který se hodně uzavírá do sebe. A miluje tanec. Díky Patronovi dětí a jeho dárcům může navštěvovat taneční kroužek, kde je šťastný. A já jsem za to nesmírně vděčná. Kristiánek chodí do 2. třídy a trápí se s českým jazykem. Čeká nás proto pedagogicko-psychologické vyšetření, tak uvidíme, co z toho vzejde. Momentálně s Kristiánkem jezdím na nefrologii, kde se zabývají vyšetřením a léčbou onemocnění ledvin a močových cest. Kristiánek se totiž počůrává a je to bohužel čím dál častější.

V září roku 2013 do naší rodiny přibyl Samuel. Stejně jako jeho starší bráška je hodně uzavřený, občas ho přepadají záchvaty vzteku. Chodí do školky, kam za ním pravidelně jezdí specialisté na logopedii. Samuel totiž špatně vyslovuje a komunikace s ním je dost obtížná. Benjamínkem naší rodiny je pak Matyášek, který se narodil v lednu 2015. Je hyperaktivní, ale jinak je to prima kluk.

O své syny se starám sama. Kvůli bývalému manželovi jsem se dostala do dluhů, kvůli kterým jsem musela zažádat o insolvenci. A i když se svým dětem snažím dát všechno potřebné, někdy to prostě nestačí. Kluci teď zoufale potřebují nové postele, já jim je ale pořídit nemohu. Kristiánek se Samuelem spí na staré patrové posteli, Matyášek musí spát se mnou. Bohužel však není v mých finančních možnostech jim postele pořídit, proto chci poprosit o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě