Postele a psací stůl pro Štěpánku a Pepíčka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel pro dvě děti včetně matrací, psací stůl a židli; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Mgr. Veronika  Budíková
Patron příběhu

Mgr. Veronika Budíková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

V rodině Štěpánky a Pepíčka působím jako poradkyně rané péče již více než rok. Spolupracuji s nimi především na rozvoji vývoje a dovedností Pepíčka, kterému byl diagnostikován dětský autismus s mentální retardací. Rodina vynakládá spoustu úsilí a finančních prostředků nejen k zajištění všeho potřebného pro synka, ale také pro otce maminky, který je po několika mozkových příhodách nesoběstačný. Štěpánka je usměvavá holčička, která má však omezení nejen s ohledem na ADHD a poruchu pozornosti, ale také s ohledem na nedávno diagnostikovanou epilepsii. Už je z ní školačka, ale nemá své zázemí, kde by si mohla nejen hrát, ale také se připravovat do školy. Maminka je v domácnosti, pečuje o Pepíčka a svého otce, finančně rodinu zajišťuje pouze tatínek. Rodině tak nezbývají finance na vybavení nového dětského pokojíčku, který je zatím zcela bez nábytku.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,817 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svých dětí

S manželem a našimi dvěma dětmi – sedmiletou Štěpánkou a tříletým Pepíčkem – žijeme v rodinném domku v malé vesničce. Dětem nyní budujeme nový pokojíček, protože do jejich starého v přízemí jsme přestěhovali dědu, který už není schopný se sám o sebe postarat.

Štěpánka i Pepíček mají různé zdravotní problémy. Štěpánku trápí ADHD a epilepsie, pravidelně tak musí brát léky a neustále ji nabádáme k tomu, aby se vyhýbala aktivitám, při nichž se může uhodit do hlavy. Je spíše samotářská, kvůli své roztěkanosti a nesoustředěnosti je pro ni totiž obtížné hrát si s jinými dětmi. A tak si raději hraje sama se svými panenkami nebo maluje. Pepíček má zase diagnostikovaný nízkofunční autismus a středně těžkou mentální retardaci. Musí být pod neustálým dozorem stejně jako jeho dědeček, který je vážně nemocný.

Momentálně dětem připravujeme nový pokojíček v prvním patře, do kterého se zejména Štěpánka moc těší. Zatím do prázdné místnosti utíká vždy, kdy si potřebuje udělat úkoly nebo se učit, protože dole ji ruší autistický bráška, který nechápe, že sestřička potřebuje klid. Štěpánka bude mít pokojíček zatím spíše pro sebe, Pepíček je ještě více s námi. Bohužel nám ale nezbyly peníze na vybavení pokoje, a tak jsme se rozhodli zkusit své štěstí a poprosit o příspěvek na postele a psací stůl.

V naší rodině totiž pracuje jen tatínek, já jsem doma s Pepíčkem a dědou. A i když dostávám příspěvek na péči o osobu blízkou, nezbývají nám na potřebný nábytek peníze. Proto vám budeme vděční za pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě