Postiženému Járovi na novou postel

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel se zábranou, matrací a polstrováním na zeď; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Renáta  Dostálová, DiS.
Patron příběhu

Renáta Dostálová, DiS.

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Járu znám už nějaký čas. Bydlí se svojí maminkou a bratrem, kteří se o něj s láskou starají. Járu bohužel trápí řada zdravotních problémů, kvůli kterým se nehýbe, nechodí ani nevidí. Zatím spí v dětské postýlce, která už ale nevyhovuje jeho potřebám. Pro maminku je navíc obtížné ho z ní dostávat ven, protože je hodně vysoká a Jára už je velký. Maminka si nemůže dovolit koupit novou postel, proto se obrátila s prosbou o pomoc na vás. Pojďme jí společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,668 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého postiženého synka

Jsem maminkou jednoho úžasného kluka. Jmenuje se Jaromír a bude mu 14 let. I když každý den není zrovna prozářený sluncem, je mojí velkou radostí.

Jára se narodil ve 29. týdnu těhotenství. Jeho příchod na svět byl dramatický, protože krvácel do mozku. Myslím, že jsem se nikdy tolik nebála. Měla jsem strach, že to nezvládne. Jára je ale můj hrdina a svůj život si vybojoval. Neobešlo se to však bez následků. Jára nechodí, nemluví a je slepý. Má diagnostikovaný hydrocefalus (hromadění mozkomíšního moku v mozku) a dětskou mozkovou obrnu. Do dnešního dne už podstoupil 13 operací. Pořád je to ale veselý kluk, jehož úsměv mi vždy prozáří den.

S Járou bydlíme v rodinném domku, na který jsem si vzala úvěr. Vychovávám ho sama, v brzké době se budeme s jeho otcem rozvádět.

Finančně je to teď pro mě o něco náročnější, proto bych ráda poprosila o příspěvek na postel. Jára zatím spí v postýlce, která je hodně vysoká a já ho z ní jen tak tak vytáhnu. Potřeboval by proto novou postel, která by více vyhovovala jeho potřebám a mým zádům. Momentálně ale není v mých silách mu ji pořídit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě