Postiženému Vilíkovi na sportovní vozík

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

sportovní vozík Kozlík Junior; dar zajišťuje BENECYKL, s.r.o.

Obrázek daru
Bc. Miluše  Polanská, DiS.
Patron příběhu

Bc. Miluše Polanská, DiS.

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Pracuji jako poradkyně rané péče a s rodinou malého Vildy se pravidelně setkávám již 2 a půl roku. Vilda je ve třech letech zcela nepohyblivé a nekomunikující dítě a rodiče mu zajišťují veškeré potřebné cvičení a rehabilitace stejně jako pravidelné návštěvy lékařů. O něj i jeho mladšího brášku se perfektně starají, a protože rádi tráví volný čas aktivně, podnikají společně různé výlety, na kterých si odpočinou od každodenních starostí. Bohužel jsou limitováni kočárkem, který v současné době pro Vilíka mají. Například polní a lesní cesty jsou jim zcela zapovězené, což je škoda – pohyb v přírodě je totiž na odpočinek nejlepší. Rodiče by si tak pro Vilíka přáli speciální sportovní vozík, který by jim umožnil dostat se i do terénů, kam nyní nemohou. Protože se ale jedná o obrovský výdaj, prosí vás o finanční příspěvek.

Společně jsme vybrali
celou částku 21,544 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Vilíka, který si své místo na světě musel vybojovat

Když Vilík před třemi lety přišel na svět, nečekali jsme, že to bude mít tak těžké. Kvůli nedostatku kyslíku při porodu se narodil v kritickém stavu a několik dní bojoval o život. Přestože tento boj vyhrál, nedostatek kyslíku způsobil rozsáhlé poškození mozku, a tak si Vilík odnesl do života diagnózy jako dětská mozková obrna, centrální porucha zraku, epilepsie a těžká mentální retardace.

Vilík je takové naše věčné miminko, které zatím umí otáčet hlavičkou a kopat nožkami. Nedokáže používat ruce, proto si nemůže sám hrát, musíme ho krmit, přebalovat, polohovat, podávat mu léky na epilepsii a především s ním pravidelně cvičit, aby se předcházelo navyšování spasticity (zvýšené svalové napětí) a vzniku bolestivých kontraktur (zkrácení svalů a šlach). I přes všechny své obtíže je ale Vilík pozitivně naladěný kluk, který rozdává nakažlivé úsměvy a je pro každou legraci.

Někdy si z něj utahujeme a říkáme mu, že žije život jako vrcholový manažer. Přes týden má totiž diář nabitý k prasknutí. Kromě pravidelné fyzioterapie, ergoterapie a hipoterapie s ním často navštěvujeme také lékaře všelijakých odborností. Není pro nás snadné sladit všechny tyto aktivity s péčí o druhého devítiměsíčního synka, s chodem domácnosti a manželovou prací. Proto si moc vážíme víkendů, kdy můžeme být všichni spolu a vyrazit někam na výlet.

Vilík se tuze rád vozí v kočárku a nejraději má, když to pořádně drncá, takže ideální jsou pro něj procházky v terénu. Ty však jeho speciální kočárek s malými kolečky moc nezvládá. Proto bychom uvítali možnost ho při takových příležitostech vozit ve sportovním vozíku jménem Kozlík, se kterým lze v pohodě svištět po polních i lesních cestách. Tento vozík máme dočasně zapůjčený od společnosti BENECYKL a všichni jsme z něj nadšení. Vilík se v něm může pohodlně usadit a užívat si drncání v terénu. Vozík je navíc velmi prostorný, takže by se v něm Vilík mohl v zimě zachumlat do kvalitního fusaku a mít své věčně zmrzlé nohy a ruce pěkně v teplíčku. Kozlík je také uzpůsoben k zapojení za kolo a ježdění ve sněhu, takže by nám otevřel nové možnosti trávení volného času.

Přestože máme dítě s hendikepem, neplánujeme sedět doma a utápět se v sebelítosti. Chceme žít aktivně a umožnit našim dětem objevovat svět, v čemž by nám byl Kozlík skvělým pomocníkem. Protože se ale jedná o pomůcku, kterou si musíme plně hradit sami, prosíme vás o pomoc. Více než 60 000 korun potřebných k jeho pořízení je pro nás vzhledem k pravidelným výdajům za Vilíkovy rehabilitace a kompenzační pomůcky příliš vysoká částka. Předem děkujeme všem, kteří pomáhají.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě