Postýlka na míru pro Adámka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel na míru

Obrázek daru
Mgr. Barbora  Jiráková
Patron příběhu

Mgr. Barbora Jiráková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Do Adámkovy rodiny docházím již dva roky jako poradkyně rané péče na pravidelné konzultace. Adámek má odmalička vážné zdravotní potíže. Nejvíce ho trápí epilepsie, na kterou léky nezabírají tak, jak by měly. Důsledkem toho je opožděný psychomotorický vývoj, který však Adámek postupně s pomocí rodiny dohání – naučil se běhat po bytě, hraje si ve školce s kamarády. Stále se ale těžko orientuje v běžných denních situacích, proto je třeba, aby byl pod neustálým dohledem. Rodina musí zamykat dveře, sledovat, aby někde nezůstalo nic, čím by si Adámek mohl ublížit. Z důvodu celodenní péče o něj maminka nemůže nastoupit do zaměstnání. Rodina tedy nemá žádný příjem, žije jen ze sociálních dávek. Nová postel by Adámkovi přinesla větší pocit bezpečí v době, kdy se maminka s bráškou musí vyspat. Měl by v ní také dostatek místa na kvalitní spánek, ale i na umístění přístroje k monitorování epileptických záchvatů. Pro Adámka by nová postel znamenala víc klidu a pro jeho rodinu větší jistotu při náročné péči o něj.

Společně jsme vybrali
celou částku 39,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Adámka, který kvůli svým zdravotním potížím potřebuje speciální postel

Jmenuji se Adámek a mám čtyři roky. Bydlím s mamkou a starším bráškou Jakubem a vím, že mě mají hodně rádi. Já je mám taky rád. Ale mají to se mnou dost těžké.

Když mi byl necelý rok, navštívila mě epilepsie a ještě neodešla. Často mě tak přepadají záchvaty, na které léky moc nezabírají. Musím se přiznat, že i když jsem statečný kluk, při záchvatech mám opravdu strach. Navíc jsem kvůli nim ve všem pozadu – těžká mentální retardace se tomu prý říká. Moje tělo taky zrovna neposlouchá, co mu přikazuji, protože se nějakým způsobem stalo, že mám ochablé svaly (hypotonie). Ale mamka se mnou denně cvičí, chodíme spolu na různé terapie a jezdíme do lázní. Vždycky mi říká, že ostatní děti určitě ještě doženu.

Mamka kvůli mně nemůže pracovat, a proto máme málo peněz. Vím, že ji to trápí, ale co s tím? Teď by mi ráda pořídila novou postel, kterou musí postavit nějaký šikovný truhlář. V noci totiž spím hodně neklidně a jak mě musí pořád hlídat, vůbec se nevyspí. Když by tam se mnou totiž nebyla, mohl bych si ublížit. V té nové posteli by se to prý nestávalo. Mamka na ni ale nemá peníze, proto jsem se rozhodl, že vás požádám, jestli byste jí s tím nemohli pomoci. Moje postižení je bohužel hodně vážné a v normální posteli prostě být nemůžu.

Mamka mi věnuje veškerý svůj čas a pozornost. Já se na ni na oplátku zase pořád usmívám a snažím se být veselý. Někdy je to ale těžké pro nás oba. Pomůžete nám?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě