Postýlka pro vílu Michalku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel s matrací; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Mgr. Adéla  Trnová
Patron příběhu

Mgr. Adéla Trnová

vedoucí terénní asistenční služby, sociální pracovnice

Komentář patrona

Míša je dcerou mé klientky, se kterou spolupracuji od října roku 2017, kdy se na mě obrátila s žádostí o pomoc při řešení svých problémů. Maminka byla ubytována v azylovém domě pro ženy a matky s dětmi, po uplynutí doby pobytu se přestěhovala do podnájmu, který však nebyl po všech stránkách vyhovující, a jeho technický stav byl pro Michalku ohrožující. Spolu s maminkou jsme požádaly na městském úřadě o startovací byt, do kterého se v květnu letošního roku přestěhovala. Byt byl však nevybavený, a proto jsme spolu postupně zajišťovaly starší nábytek z darů. Stále je však potřeba zajistit adekvátní vybavení dětského pokoje včetně postele, na kterou nemá maminka finance. Rodina je závislá na sociálních dávkách, maminka nemá možnost si přivydělat a zajistit tak Míše standard, který mají ostatní děti. Výchovné prostředí je pro Míšu dobré, maminka se o dceru vzorně stará a poskytuje jí odpovídající citové zázemí.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,923 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svojí Michalky

Michalka má 2,5 roku a vyrůstá pouze se mnou. Otec se o ni vůbec nezajímá. V době jejího narození byl ve výkonu trestu a viděl ji pouze jednou, u soudního jednání. Výživné na dceru neplatí. Na výchovu a zajištění všech Michalčiných potřeb jsem tak sama. Momentálně žijeme pouze ze sociálních dávek. Hodně mi pomáhá moje maminka, která bohužel bydlí daleko.

Nějaký čas jsme s Michalkou žily v azylovém domě, ale naštěstí se mi podařilo sehnat startovací byt a začít znovu. Byt byl však úplně prázdný, bez nábytku, a protože žijeme z životního minima, bylo a je pro mě finančně náročné ho vybavit. Proto jsem se rozhodla požádat o pomoc prostřednictvím Patrona dětí.

Michalka by si zasloužila hezké dětství a možnost mít vše, co mají její vrstevníci. Ráda bych jí teď zajistila kvalitní postel a matraci, aby se jí krásně a dobře spinkalo. Kdyby se díky dárcům podařilo takovou postel Michalce koupit, bylo by to skvělé. Moje holčička by konečně nemusela spát v rozbité postýlce s proleželou matrací. Bez cizí pomoci to ale nezvládneme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě