Postýlka a skříňka na oblečení pro malou Jiřinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětskou postýlku s komodou na výbavičku; dar zajišťuje MAXMAX.cz, s.r.o.

Obrázek daru
Bc. Brigita Svoreňová
Patron příběhu

Bc. Brigita Svoreňová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Malou Jiřinku znám z výkonu své praxe sociální pracovnice OSPOD. Maminka Jiřinky je omezena ve způsobilosti k právním úkonům. Její dětství nebylo šťastné, prožila ho v dětském domově a po odchodu z něj prožila týrání a zneužívání. Otec Jiřinky je vyššího věku, je částečně omezen v pohybu a má přiznaný invalidní důchod. Oba rodiče mají svou dcerku velmi rádi. S ohledem na specifickou situaci, absolvovala Jiřinčina maminka pobyt ve specializovaném zařízení za účelem zácviku v péči o dceru, což nyní dobře zvládá. Rodina je závislá na dávkách hmotné nouze.

Přes všechny komplikace spolu rodiče žijí ve shodě asi šest let a navzájem se podporují. Po dítěti oba toužili, Jiřinka je velmi chtěné dítě. Rodina spolupracuje s určeným opatrovníkem a s OSPOD. O dceru se pěkně starají a poskytují ji láskyplné rodinné prostředí. Rodiče nyní potřebují vybavení pro svou malou dcerku. Ze svých zdrojů, bez něčí pomoci, to však nezvládnou. Jiřinka by potřebovala dětskou postýlku s úložným prostorem.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,927 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Patronka příběhu vypráví příběh malé Jiřinky

Jako sociální pracovnice, která spolupracuje s rodiči malé Jiřinky, Vám chci vyprávět jejich nesnadný rodinný příběh:

Maminka Jiřinky (narozené minulý rok v prosinci) neměla šťastné dětství. Prožila ho bez rodičů v dětském domově a když ho opustila, dostala se, díky své důvěřivosti, do složité a nebezpečné situace, kdy byla týrána a zneužívána dvěma osobami. Už šest let ale žije se svým partnerem, otcem Jiřinky, se kterým společně po dítěti moc toužili. Maminka je omezena ve způsobilosti k právním úkonům. Bylo potřeba, aby se ve specializovaném zařízení naučila s miminkem zacházet. Zvládla to a s pomocí svého partnera se Jiřince společně snaží vytvořit láskyplnou rodinu a bezpečný domov. Jsou však plně závislí na dávkách hmotné nouze do doby, než se vyřeší situace kolem přiznání invalidních důchodů. Rodiče Jiřinky aktivně spolupracují se mnou i s dalšími organizacemi.

Jiřinka, jako každé miminko, potřebuje spoustu věcí. Rodičům ve skromném rozpočtu nezbývají peníze na koupi dětské postýlky pro Jiřinku. Vhodná by byla nějaká s úložným prostorem, nebo malá skříňka, protože ani na ukládání Jiřinčina oblečení nemají rodiče odpovídající kus nábytku. Přeji jim, aby se jim dostalo pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě