Postýlka, stolek a židlička pro Dianku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětskou postel, pracovní stolek a židličku; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Šárka  Jirošová
Patron příběhu

Šárka Jirošová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovník na městském úřadu. S rodinou Dianky pracuji od chvíle, kdy se narodila, což budou brzy tři roky. Naše spolupráce probíhá vždy spolehlivě, dle domluvy. Dianka je veselá, živá a temperamentní holčička. Otec Dianky o svou dceru nikdy nejevil zájem a od narození ji ani jednou neviděl. Maminka tak zůstala na všechno sama. Žije s dcerkou velmi skromně a je vděčná za jakoukoliv pomoc. Od června letošního roku bydlí v sociálním bytě, který si začíná zařizovat. Jelikož je zatím na rodičovské dovolené, žije rodina na úrovni existenčního minima. Nezbývají jim prostředky na nákup nábytku či spotřebičů. Jak už bylo zmíněno, Diance budou brzy tři roky a potřebuje vlastní postel, protože zatím spí v jedné posteli s maminkou. Také stoleček s židličkou by už pěkně využila k hraní a kreslení. Vzhledem k věku potřebuje svůj vlastní bezpečný koutek. Maminka Dianky se narodila na Ukrajině, kde je nedostatek práce, do České republiky tedy přijela za prací a po celou dobu před otěhotněním řádně pracovala. Maminka je snaživá a velmi skromná. V České republice nemá nikoho z rodiny, kdo by jí pomáhal.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,118 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví o své tříleté Diance

Narodila jsem se na Ukrajině, ale kvůli složitým sociálním podmínkám a špatnému zdravotnictví jsem po ukončení školy přijela do České republiky. V ČR jsem od roku 2008 až do roku 2016, kdy se mi narodila Dianka, pracovala. Otec Dianky mě krátce po otěhotnění opustil a o dceru nikdy neprojevil zájem, nikdy ji neviděl a není uveden v jejím rodném listě.

Moje Dianka je veselá a energická holčička. Má ráda pohádky a sladkosti, ráda si hraje a staví kostičky. Miluje procházky, návštěvy dětského hřiště a poznávání okolí. A protože roste jako z vody a brzy jí budou tři roky, potřebovala by postel a stolek s židličkou. Nyní máme pouze jednu postel, ve které spíme obě. Už je ale na čase, aby měla Dianka svůj vlastní prostor, který by patřil jen jí.

V současné době žiji s dcerkou z rodičovského příspěvku a příspěvku hmotné nouze a nezbývají mi peníze na vybavení dětského pokojíčku. Proto se obracím s velkou prosbou na Patrona dětí a předem moc děkuji za jakoukoliv pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě