Postýlky pro Lauru a Zuzku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dvě dětské postele; dar zajistí maxmax

Obrázek daru
Mgr. Světla Musilová
Patron příběhu

Mgr. Světla Musilová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S maminkou a dcerami Laurou a Zuzkou jsem se seznámila v rámci svého zaměstnání v sociálně právní ochraně dětí.

Holky s mamkou bydlí v bytě nejnižší kategorie u jejího současného partnera, ve vyloučené lokalitě. Jejich finanční situace je velmi špatná, navíc očekávají narození dalšího potomka. Matka se v rámci možností snažila zajistit příjem, nicméně v tuto chvíli je odkázána na dávky hmotné nouze a dávky z úřadu práce, které jsou s ohledem na některá její neuvážená rozhodnutí z minulosti velmi nízké. Děti nemají vlastní pokoj, žádné hračky, nemají ani vlastní postel a skříň na ošacení. Špatná finanční situace rodiny se podepisuje na začlenění dětí do aktivit, které jsou pro jiné děti samozřejmostí. Holky by potřebovaly téměř všechno - oblečení, hračky, docházku do MŠ.

Nové postele jim zajistí dobrý odpočinek, pocit bezpečí, kousek „místa pro sebe“ a přiblíží je běžnému standardu jejich kamarádů. Je to krok vpřed v řešení složité rodinné situace.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,697 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svých holčiček

Mám dvě dcery a nyní se nacházíme ve složité životní situaci. Opustil mě partner, bydlíme teď u přítele, se kterým čekáme narození dalšího dítěte. Přítel je v důchodu, má určenou opatrovnici, která mu vydává částku 300 Kč týdně. Svým způsobem ho živím já. Pobírám velmi nízké přídavky hmotné nouze, alimenty jsou zatím v řešení soudu. Nemohu si dovolit koupit vůbec nic víc než nejzákladnější a nejlevnější věci. Nemáme dostatek peněz na ošacení, vybavení bytu, platbu školek.

Starší pětiletá dcerka to nese těžce. Obě téměř denně chodí s přáním mít svou vlastní postel, skříňku na oblečení a jiné celkem běžné věci. Moc mě to mrzí, ale nemohu jim to dopřát. Stydí se před ostatními dětmi a jsou z důvodu naší neradostné finanční situace vyloučeny z dětského kolektivu.

Ráda bych odněkud začala, a proto jsem na radu sociální pracovnice požádala o pomoc prostřednictvím Patrona dětí.

Vlastní postele by pro Lauru se Zuzkou znamenaly malý ráj na zemi!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě