Postýlky pro Natálku a Matěje

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

patrovou postel (vč. úložného prostoru a dvou matrací); dar zajišťuje MAXMAX.cz

Obrázek daru
Jana  Škaloudová
Patron příběhu

Jana Škaloudová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovnice v sociálně aktivizační službě. S Natálkou a Matějem se znám ze svého pracovního působení v Oblastní charitě. Mladší Matěj právě nastoupil do školky, kde je to pro něj náročné, hodně pláče a počurává se. Maminka ho musí často chodit vyzvedávat už před obědem. Tento měsíc se rodina stěhovala a shání vybavení do bytu. Upřímně jsem se bála, jak to bude s postelemi pro děti, protože ty jejich původní jsou opravdu v žalostném stavu. Doufám proto, že díky Patronovi dětí bude mít rodina dost peněz na postel patrovou, aby dětem zbylo v novém pokojíčku dost místa na hraní.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,966 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Natálky a Matěje, kteří prochází těžkou životní změnou

Natálka je tvrdohlavá holčička, která se výborně učí a nosí ze školy samé jedničky. Matěj je zase nejraději, když může běhat venku, a letos začal chodit do školky. Sourozenci ještě donedávna bydleli se svými rodiči a prarodiči na vesnici. Babička s dědou se ale rozhodli přestěhovat, takže i rodiče Natálky a Matěje byli nuceni hledat nové bydlení. Natálce i Matějovi se ale po původním domově stýská.

Jejich rodiče dělají, co mohou, aby dětem nový domov hezky zařídili, není to však pro ně jednoduché. Matěj se ve školce počurává a pláče, tudíž si ho maminka musí často vyzvedávat dřív, což jí ztěžuje hledání práce. Tatínek sice pracuje, jeden příjem ale na pokrytí vysokého nájmu a všeho dalšího jen tak tak vystačí. Na kvalitní nábytek do bytu už peníze nejsou. Natálka a Matěj přitom nutně potřebují novou postel.

Kvalitní spánek je nesmírně důležitý, obzvlášť pro malé děti, které prochází těžkou změnou. Proto bude rodina vděčná za příspěvek na palandu, která bude nejen funkčním prvkem, ale také zpříjemní dětský pokojíček.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě