Pravidelné jídlo pro Nikolase

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve škole

Obrázek daru
Bc. Vladislava  Doktorová
Patron příběhu

Bc. Vladislava Doktorová

referentka OSPOD, sociální pracovnice na úseku péče o děti

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnice a Nikolase jsem poznala, když byl ještě maličký a žil se svou matkou. Tehdy se bohužel odkryla její závislost na pervitinu. Syna velmi zanedbávala. Aby nemusel být umístěn do nějakého zařízení, případně k cizím lidem, byl kontaktován otec. Ten na sobě zapracoval a našel si bydlení, aby mohl o syna pečovat. V rámci soudního dohledu byly v jeho domácnosti uskutečňovány návštěvy OSPOD a s radostí jsme mohli konstatovat, že otec péči zvládal bez větších problémů. Dohled nad nimi tak mohl být zrušen. Protože se ale o své dítě stará sám, požádal OSPOD o pomoc a podporu. Otec vykonává veřejně prospěšné práce a zatím se mu nedaří najít si práci na pracovní smlouvu. Rodina je tak odkázána na sociální dávky. Nikolas nemůže z finančních důvodů navštěvovat žádné placené zájmové aktivity ani kroužky. Navštěvuje ale nízkoprahová centra pro děti v místě svého bydliště. Zaplacení obědů je v tuto chvíli mimo finanční možnosti otce. Společně mu ale můžeme pomoci stravu ve škole uhradit.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,344 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, který pro Nikolase napsal sám osud

Desetiletý Nikolas žije pouze se svým tatínkem. Ten však musel ujít obrovský kus cesty, aby svého syna mohl vůbec vychovávat.

Když se Nikolas narodil, byl ve výhradní péči svojí maminky. Ještě ale nechodil ani do školky, když jí byl odebrán. Maminka totiž byla drogově závislá a o Nikolase se dobře nestarala. Aby nemusel putovat do dětského domova, sociální pracovníci zkontaktovali jeho tatínka. Ten však v té době žil na ulici a neměl nejmenší tušení, jak se starat o malé dítě. Naštěstí se rozhodl, že chce být součástí Nikolasova života a začal na sobě pracovat. Našel si malý a prostý byt, dal se do pořádku. Nyní se o svého syna hezky stará a dělá všechno pro to, aby mu nic nechybělo.

Černým mrakem nad celou situací je ale fakt, že se mu zatím nedaří najít pořádnou práci. Nikolasova maminka se o své dítě nezajímá a finančně na něj nepřispívá, takže peněz mají kluci zoufale málo. Nikolas ale chodí do školy a tatínek by mu rád zaplatil obědy, bohužel na to nemá peníze. Školní jídlo je však pro Nikolase velmi důležité. Tatínek sice vaří, ale jen jednoduchá a levná jídla, která chlapci ve vývinu rozhodně nemohou stačit. Nikolas potřebuje různorodé jídlo bohaté na živiny a vitamíny, a to mu tatínek zajistit nemůže. Obrátil se proto na OSPOD, který mu doporučil projekt Patron dětí. A Patron dětí věří, že Nikolasovi a jeho tatínkovi dokážeme společně pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě