Pravidelné obědy pro prvňáčka Románka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné v 1. třídě základní školy (na 6 měsíců)

Obrázek daru
Gabriela Štěrbová
Patron příběhu

Gabriela Štěrbová

terapeutický asistent

Komentář patrona

Mladá maminka se stará o dva chlapce ve věku 5 a 6 let. Děti jí byly svěřeny do výhradní péče v červnu 2017. Tatínek se o děti zajímá a vztahy mezi rodiči jsou v rámci možností stabilizované. Spolupráci s maminkou jsem navázala v únoru letošního roku a mohu říci, že je to velmi skromná a snaživá žena. Její finanční situace je velmi špatná, a to i přesto, že pobírá nárokové sociální dávky. Její příjmy musí stačit na nájem, základní životní potřeby a na splátky exekutorům. Finanční prostředky na zaplacení obědů pro Románka už ale nezbývají. Celá situace ji nesmírně trápí. Románek je velmi hodný, milý a plachý. A já bych mu touto cestou ráda pomohla.

Společně jsme vybrali
celou částku 253 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Románkův příběh tak, jak ho napsal sám osud

Románek (6 let) žije se svojí maminkou a mladším bráškou (5 roky). Tatínek s nimi nebydlí, ale pravidelně kluky navštěvuje. Románek právě nastoupil do 1. třídy a hrdě tak o sobě může prohlásit, že je už velký školák. Škola ho zatím baví a maminka doufá, že mu to vydrží.

Maminku teď trápí to, že nemůže Románkovi zaplatit školní obědy. V rodinném rozpočtu na to totiž nejsou peníze. I když tatínek platí výživné, peněz je v rodině stále velmi málo. Maminka se svými dětmi bydlí v bytě 2+1, kde platí poměrně vysoký nájem. Jakmile tedy z rozpočtu odejdou peníze na bydlení, zůstane jí na všechno ostatní necelých 3 000 korun. Bohužel také splácí exekuce, a to její situaci nijak neulehčuje.

Proto by ráda poprosila o pomoc s financování obědů ve škole právě pro Románka. Sama mu je zaplatit nemůže. Společně jí ale můžeme pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě