Pravidelné plavání pro Jakuba

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

permanentku do bazénu

Obrázek daru
Markéta Vlková
Patron příběhu

Markéta Vlková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Jakuba znám od té doby, co se s maminkou nastěhovali do komunitního centra. Pojí nás přátelský vztah. Kubova maminka si už dob mateřské dovolené přivydělává úklidem a snaží se, aby měl Kuba vše, co potřebuje. Když jim byl přidělen obecní byt, podařilo se jí ho vybavit vším potřebným. Pak ale přišly trable s penězi, dluhy a insolvence. Velkým štěstím pro ni v tu chvíli bylo to, že s nimi navázala kontakt Kubova babička a začala jim pomáhat. Pomocnou ruku podaly i maminčiny sestry. V létě by jim naštěstí měla skončit insolvence, takže zase bude o něco veseleji. Momentálně to ale mají s penězi úplně nadoraz. Kuba je společenský, hodně upovídaný, ale neumí se uvolnit. Neustále je v napětí, které neuvolní nic jiného, než plavání. A protože si jeho maminka nemůže dovolit plavání financovat, obrátily jsme se společně s žádostí o pomoc na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Jakuba, kterého voda a plavání uklidňuje

Třináctiletý Kuba je velmi komunikativní a společenský kluk, který miluje StarWars a Marvell a rád sportuje. V minulosti reprezentoval svoji školu např. v soutěži první pomoci, ale také v hasičské soutěži, florbalu nebo v šachu. A jak na něj prozradila maminka, má také silné sociální cítění a být po jeho, tak s nimi v bytě žijí snad všechna opuštěná zvířata.

V době, kdy se Kuba narodil, maminka bydlela v azylovém domě. Po roce se s maličkým Kubou přestěhovala do komunitního centra a dnes společně žijí v obecním bytě, kde se jim oběma moc líbí. Maminka si dala hodně záležet na tom, aby v něm Kubovi vytvořila sice skromný, zato opravdový domov.

Maminka se snaží, aby Kubovi nic nechybělo, její finanční možnosti jsou ale velmi omezené. Přes veškerou snahu, aby Kuba finanční těžkosti nepociťoval, však ví, že si Kuba jejich situaci uvědomuje. A někdy je z toho nešťastný. To se projevuje tak, že je neskutečně napjatý, bolí ho záda i hlava. Pár let už má také tiky, které se někdy objevují více, někdy méně. Kuba je navíc citlivý kluk, takže poměrně často podléhá stresu.

S uvolněním a zklidněním mu naštěstí pomáhá plavání. Ve vodě je rád, všechen stres a splíny tam od něj odplavou. Maminka si ale v žádném případě nemůže dovolit pravidelné návštěvy bazénu financovat. Proto žádá o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě