Pravidelné plavání pro Natálku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

permanentku na plavání

Obrázek daru
Iveta  Černohorská
Patron příběhu

Iveta Černohorská

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Natálku a její maminku znám zhruba rok a celou dobu se jim snažím pomáhat. Bohužel jsem ale stejně jako maminka také samoživitelka, takže jim poskytuji spíše oporu než finanční pomoc. Natálka trpí chronickou zácpou, špatnou funkcí střev, nechutenstvím a podváhou. Už 15x kvůli tomu byla hospitalizována a napojena na infuze. Její maminka je bohužel také nemocná. Trpí onemocněním srdce a prodělala mozkovou příhodu. Půl roku byla v pracovní neschopnosti, momentálně je hlášená na úřadu práce a čeká na vyřízení invalidního důchodu. Protože na tom teď finančně není nejlépe, nemůže si dovolit platit Natálce pravidelné plavání, které její dceři nesmírně pomáhá s rozpohybováním střev. A protože nechce, aby se Natálce přitížilo, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Natálky, které plavání ulevuje od bolestí břicha

Dvanáctiletá Natálka je šikovné a hodné děvče s dobrým srdcem. S každým se hned kamarádí, všem se snaží pomáhat. Je hodně tvořivá a baví ji práce s hlínou, doma tak máme spoustu výrobků z keramiky. Užívá si také pohyb venku, proto chodí do skautu, kde se jí moc líbí. Ve škole se Natálka snaží. Má jedničky a dvojky, ty jsou ale hodně vydřené. Natálka je totiž dysgrafik a dyslektik, takže matematika, čeština a angličtina nejsou zrovna její oblíbené předměty. O to víc se ale věnuje domácí přípravě.

Jednou z nejoblíbenějších Natálčiných činností je ale plavání. To ji nejenom baví, především jí však pomáhá zklidňovat její zdravotní potíže. Natálka má totiž diagnostikovanou chronickou zácpu, která jí ztrpčuje život. I přesto, že si pečlivě hlídá, co jí, její pomalá střeva si s jídlem neumí dobře poradit. A právě plavání jí pomáhá střeva rozpohybovat.

Byla bych moc ráda, kdyby moje dcerka mohla chodit na plavání pravidelně. Protože se o ni ale starám sama, není to momentálně v mých finančních možnostech. Aktuálně čekám na vyřízení invalidního důchodu, mám totiž potíže se srdcem a jsem po mozkové mrtvici, bude ale ještě pár měsíců trvat, než se všechno vyřídí. Natálka se však bez plavání tak dlouho neobejde. A protože mám strach, aby se jí nepřitížilo, rozhodla jsem se požádat o pomoc s úhradou plavání vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě