společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Pravidelné plavání pro Natálku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

permanentku na plavání

Obrázek daru
Iveta  Černohorská
Patron příběhu

Iveta Černohorská

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Natálku a její maminku znám zhruba rok a celou dobu se jim snažím pomáhat. Bohužel jsem ale stejně jako maminka také samoživitelka, takže jim poskytuji spíše oporu než finanční pomoc. Natálka trpí chronickou zácpou, špatnou funkcí střev, nechutenstvím a podváhou. Už 15x kvůli tomu byla hospitalizována a napojena na infuze. Její maminka je bohužel také nemocná. Trpí onemocněním srdce a prodělala mozkovou příhodu. Půl roku byla v pracovní neschopnosti, momentálně je hlášená na úřadu práce a čeká na vyřízení invalidního důchodu. Protože na tom teď finančně není nejlépe, nemůže si dovolit platit Natálce pravidelné plavání, které její dceři nesmírně pomáhá s rozpohybováním střev. A protože nechce, aby se Natálce přitížilo, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Natálky, které plavání ulevuje od bolestí břicha

Dvanáctiletá Natálka je šikovné a hodné děvče s dobrým srdcem. S každým se hned kamarádí, všem se snaží pomáhat. Je hodně tvořivá a baví ji práce s hlínou, doma tak máme spoustu výrobků z keramiky. Užívá si také pohyb venku, proto chodí do skautu, kde se jí moc líbí. Ve škole se Natálka snaží. Má jedničky a dvojky, ty jsou ale hodně vydřené. Natálka je totiž dysgrafik a dyslektik, takže matematika, čeština a angličtina nejsou zrovna její oblíbené předměty. O to víc se ale věnuje domácí přípravě.

Jednou z nejoblíbenějších Natálčiných činností je ale plavání. To ji nejenom baví, především jí však pomáhá zklidňovat její zdravotní potíže. Natálka má totiž diagnostikovanou chronickou zácpu, která jí ztrpčuje život. I přesto, že si pečlivě hlídá, co jí, její pomalá střeva si s jídlem neumí dobře poradit. A právě plavání jí pomáhá střeva rozpohybovat.

Byla bych moc ráda, kdyby moje dcerka mohla chodit na plavání pravidelně. Protože se o ni ale starám sama, není to momentálně v mých finančních možnostech. Aktuálně čekám na vyřízení invalidního důchodu, mám totiž potíže se srdcem a jsem po mozkové mrtvici, bude ale ještě pár měsíců trvat, než se všechno vyřídí. Natálka se však bez plavání tak dlouho neobejde. A protože mám strach, aby se jí nepřitížilo, rozhodla jsem se požádat o pomoc s úhradou plavání vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě