Pravidelné rehabilitace pro nebojácnou Kristýnku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

pravidelné rehabilitace; dar zajišťuje Rehabilitace Poulová

Obrázek daru
Hana  Bílá
Patron příběhu

Hana Bílá

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Kristýnku a její rodinu jsem poznala zhruba před pěti lety. Tehdy jsem jim nabídla cvičení pro rodiče a děti, které vedu už osmým rokem. Kristýnka je veselá a milá slečna, u které je zřejmé, že chce být mezi dětmi. A protože má také ráda pohyb, cvičení ve společnosti jiných dětí a rodičů jí dělá dobře. Samozřejmě je rovněž důležité, aby rehabilitovala ve specializovaných rehabilitačních centrech. Financování takových rehabilitací ale pro její rodiče není snadné. Kristýnka musí rehabilitovat několikrát týdně, což není zrovna levná záležitost. A protože rodinné úspory docházejí, rozhodla se maminka požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 40,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Kristýnky, která se potýká s následky dětské mozkové obrny

Kristýnka se narodila v červnu roku 2006 společně se svým bráškou dvojčetem. Zatímco bráška příchod na svět zvládl na jedničku, Kristýnka se trápila. Protože se jí nechtělo ven a na císařský řez už bylo pozdě, museli jí lékaři pomoci porodními kleštěmi. Od prvního okamžiku však bylo jasné, že je něco špatně. Kristýnka byla přidušená, krvácela do mozku. Několik dlouhých dní strávila připojená k různým přístrojům v inkubátoru a prognózy nevypadaly dobře. Kristýnka je ale bojovnice a boj o život nikdy nevzdala.

Po několika týdnech strávených v nemocnici jsme si ji konečně mohli odvézt domů, nevěděli jsme však, jaké následky jí komplikovaný porod způsobil. Doma na ni už čekal bráška a také babička, která se nehodlala spokojit se závěrem „počkáme a uvidíme“. Okamžitě začala hledat ty nejlepší doktory, kteří by se na Kristýnku mohli podívat a určit, co se bude dít dál.

A toho pravého lékaře pro svoji vnučku nakonec našla. Hned po první návštěvě u něj jsme se dozvěděli, že se Kristýnka potýká s dětskou mozkovou obrnou a že je potřeba začít co nejdříve rehabilitovat. Okamžitě jsme se s ní pustili do pravidelných rehabilitací a cvičení podle Vojtovy metody, což ohromně zafungovalo. Díky včasnému zjištění diagnózy a cvičení se Kristýnka naučila polykat, sedět a lézt po čtyřech. Jsem na ni moc pyšná.

Z Kristýnky už je třináctiletá slečna, která s pomocí maličko chodí. Hodně ji trápí rovnováha, má ale „našlápnuto“ k tomu, aby byla její chůze mnohem jistější. K tomu však potřebuje speciální rehabilitace, jejichž dlouhodobé financování si už nemůžeme dovolit. Vědomí toho, že nejsme schopni naší dceři platit všechny rehabilitace, je strašné. Zároveň si ale uvědomujeme, že prvním krokem k tomu, aby měla naše holčička vše potřebné, je přiznat si, že to sami nezvládneme. A tak vás moc prosíme o pomoc. Váš finanční dar může naší dcerce změnit život.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě