Pravidelné rehabilitace pro Tommyho

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační pobyt v ARCADA NeuroMedical Center

Obrázek daru
Vendula Zavadilová
Patron příběhu

Vendula Zavadilová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S maminkou Tommyho se známe odmalička. I když na něj zůstala sama, dělá vše pro to, aby mu dopřála plnohodnotný život. I přes značná omezení se ho snaží začlenit mezi vrstevníky a kromě terapií spolu v rámci možností žijí normální život - jezdí na výlety, na kole, chodí plavat, na hřiště a navštěvují různé akce pro děti. Péče o Tommyho je hodně náročná, psychicky i fyzicky, ale maminka to zvládá s láskou a úsměvem. Ráda bych rodině pomohla získat finance na pravidelné rehabilitace, díky kterým dělá Tommy velké pokroky. Dejme jim prosím společně šanci na lepší život - Tommymu potřebnou péči, která mu umožní zlepšení jeho stavu, a mamince možnost vidět další pokroky svého jediného dítěte a naději, že se snad jednou sám rozběhne a řekne „máma“.

Společně jsme vybrali
celou částku 35,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna, který by se jednou rád postavil na vlastní nohy

Tommy je usměvavý pětiletý klučina, který má diagnostikované vývojové onemocnění mozku. Výrazně tak zaostává v psychomotorickém vývoji a trápí ho hypotonie (svalová ochablost). Proto neumí sám chodit a koordinace mu dělá velké potíže. Ručky používá velmi omezeně. Má porušenou senzoriku, nemluví, sám se nenají, nemá vyvinutou jemnou motoriku ani neuchopuje předměty. Jeho diagnózu také doprovází zrakové postižení. I když to vypadá hrozivě, můj malý šikula zabojoval a rozhodl se, že se jen tak nevzdá.

Tommy je můj jediný syn a žijeme spolu sami. Navštěvuje speciální mateřské školy, miluje písničky a říkanky. I přes všechny své obtíže je stále veselý, plný elánu a denně mi dělá radost svou obrovskou chutí do života. Je velmi vnímavý a miluje jídlo, a i když se sám nenají, lžíci už pár sekund udrží. Je evidentní, že se dokáže naučit spoustu věcí, jen je třeba ho podporovat a stimulovat ve vývoji.

Ke všem těmto pokrokům mu pomáhají rehabilitace a různé terapie. S Tommym také navštěvujeme mnoho specialistů, chodíme plavat, na hipoterapii, jezdíme do lázní a používáme vhodné kompenzační pomůcky pro jeho všestranný rozvoj. Z ležícího dítěte, které zrakem nevnímalo skoro nic, se postupem času stal malý neposeda, který čím dál víc objevuje svět kolem sebe. Nejdříve se naučil sedět, poté se začal plazit a pak lézt. Před rokem začal klečet a letos se už pomalu staví na nožky, ale zatím s tím potřebuje pomoci. Učí se chodit na nočník, společně trénujeme jemnou i hrubou motoriku, učí se kousat a samostatně jíst, hledáme alternativní způsoby komunikace. Tommy se prostě jen tak něčeho nezalekne a od života přijímá nové výzvy, kterým se nebojí postavit.

Tommymu hodně prospívají speciální neurorehabilitace. Jsou finančně velmi nákladné, ale výsledky se dostavují. Proto bychom je rádi opakovali, co nejvíce to půjde. V dnešní době je bohužel většina terapií a rehabilitací pro takové děti brána jako jakýsi nadstandard, za který si rodiče musí připlatit. Přitom rehabilitace je základ všeho. Je to velmi smutné a člověk se cítí dost bezmocně, když musí stále jen shánět peníze, aby mohl svému dítěti dopřát adekvátní péči, která mu může pomoci stát se soběstačným člověkem. Hodně financí už padlo z úspor. Pomáhají nám také známí, příbuzní, sbíráme víčka, s poslední rehabilitací nám také pomohli štědří dárci prostřednictvím Patrona dětí.

Tommy má celý život před sebou a všechny jeho pokroky mi dávají naději, že se jednou sám postaví na vlastní nožky a poví mi, jak je rád, že jsem to nevzdala. Bohužel to, co mu tolik pomáhá, stojí hodně peněz. Proto jsem se rozhodla zkusit své štěstí i podruhé a na tomto místě požádat znovu o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě