Předškolákovi Alexovi na psací stůl a židli

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

psací stůl a židli; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Mgr. Martina Krejčířová
Patron příběhu

Mgr. Martina Krejčířová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Alexova maminka je klientkou Občanské poradny a poradny pro dlužníky. Spolupracuje s námi při řešení své nepříznivé sociální a finanční situace. Alex bydlí s maminkou a malým bráškou v pronajatém bytě. Jeho otec neuznal otcovství, nezajímá se o něj a výživné nehradí. Maminka je tak na obě děti sama. V současné době je na rodičovské dovolené, takže je příjem rodiny opravdu malý. Maminka se o své synky dobře stará, jen nemá prostředky na to, aby jim zajistila důstojné prostředí pro život. Proto se nyní rozhodla požádat Patrona dětí o příspěvek na psací stůl a židli pro Alexe.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,928 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Alexe, který bydlí s bráškou a maminkou samoživitelkou

Šestiletý Alex je šikovný a společenský kluk, který miluje fotbal a lego. Protože je už velký, uvědomuje si, že to jeho maminka nemá vůbec snadné. Na něj a jeho dvouletého brášku totiž zůstala sama a často se potýká s nedostatkem peněz. Alexův otec se o své syny nezajímá a na jejich výchově se finančně ani jinak nepodílí. Maminka je závislá na rodičovském příspěvku, ze kterého jen tak tak uhradí ty nejzákladnější potřeby. Na nic navíc nezbývají peníze.

Protože ale chce pro své děti jen to nejlepší, rozhodla se po dlouhém rozvažování požádat Patrona dětí o pomoc s pořízením psacího stolu a židle pro Alexe. Alex sice ještě chodí do školky, příští rok ho ale čeká nástup do školy. V bytě však nemá žádný koutek, kde by se mohl věnovat třeba malování a později přípravě do školy. Maminka si v žádném případě nemůže výdaj v podobě psacího stolu a židle dovolit, proto bude vděčná za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě