Příměstský tábor pro Marušku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dva příměstské tábory

Obrázek daru
Mgr. Miriam  Žilková
Patron příběhu

Mgr. Miriam Žilková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

S Maruškou a její maminkou spolupracuji v rámci terénní sociální práce, a to přímo u nich doma. Maruška je velmi bystrá a tvořivá dívenka a ráda by v létě něco zažila. Problém je ale v tom, že nemá kam jezdit na prázdniny. Nemá žádné příbuzné, u kterých by mohla strávit pár prázdninových dní. Je tak odkázána na táborové a obdobné pobyty, které však něco stojí. Protože je maminka samoživitelka a její finanční situace je napjatá, s velkou vděčností přijala možnost obrátit se na Patrona dětí a požádat o finanční pomoc s úhradou dvou příměstských táborů. Díky vaší pomoci by Maruška nemusela zůstávat sama doma a místo toho mohla tvořivě využít svůj čas ve společnosti jí známých, ale i nových dětí. Maruška na táborech jistě zažije spoustu legrace a bude mít na co vzpomínat.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,700 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh své dcerky

Když byla Maruška (9 let) malá, často jsme se spolu stěhovaly. Bydlely jsme v několika azylových domech a já si po celou tu dobu přála, abych pro svoji holčičku dokázala najít místo, kde se bude cítit doma. Po dlouhých letech hledání se mi konečně podařilo najít byt, který si mohu dovolit a kde se můžeme konečně zabydlet. Jsem za to moc ráda.

Maruška se teď těší na prázdniny a doufá, že zažije něco zajímavého. Část prázdnin se mi podařilo pokrýt různými tábory a dětskými akcemi, stále ale zbývá spousta času, který bude Maruška nejspíše trávit sama doma. Já totiž musím chodit do práce, s tím se nedá nic dělat. A žádné babičky ani tety, ke kterým by mohla jet na prázdniny, bohužel nemáme.

Maruška je zvyklá trávit hodně času s dětmi. V průběhu školního roku je nejčastěji v družině s kamarádkami, kde se může věnovat své oblíbené činnosti, kterou je malování. Nechce být doma sama, je společenská, proto bych byla ráda, kdyby mohla pár dní z prázdnin trávit na příměstských táborech, z kterých si ji budu moci každý den odpoledne vyzvednout. Díky této formě táborů bude mít Maruška přes den smysluplný program ve společnosti dětí a večer mi bude vyprávět, co všechno zažila. Protože si už ale žádný takový výdaj nemůžu dovolit, prosím o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě