Příměstský tábor pro Ondru a Románka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příměstský folklorní tábor pro 2 děti

Obrázek daru
Mgr. Renata  Studenková
Patron příběhu

Mgr. Renata Studenková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Pracuji jako terénní sociální pracovnice a dříve jsem mamince pomáhala se školní přípravou dětí. Rodina se totiž přestěhovala ze Slovenska a děti měli značné problémy s přechodem do českého jazyka. Aktuálně jí pomáhám s řešením dluhu, který jí vznikl kvůli tomu, že figurovala jako ručitel v půjčce svým známým, kteří však svůj dluh nesplácí. Maminka se nyní obrátila na Patrona dětí s prosbou o pomoc s financováním příměstského folklorního tábora pro dvojčata Ondru a Románka, na který jí nezbývají peníze. Ondra je šikovný kluk, který hraje rád na housle a také krásně zpívá. Románek trpí těžkou formou ADHD a ve škole má k sobě asistenta. Je ale velmi komunikativní a rád vše popisuje do nejmenších detailů. Má také šikovné ruce a umí vyrábět z různých materiálů opravdu krásné věci. Co mají oba chlapci společné je folklorní soubor, kam s nadšením docházejí. Soubor teď pořádá příměstský tábor, kterého by se kluci chtěli zúčastnit, maminka ale nemá na jeho úhradu dostatek peněz. Tatínek dětí jí sice posílá výživné, to je ale velmi nízké. Pojďme jí proto pomoci a dejme klukům šanci zažít tábor plný tance, zpěvu, cestování a poznávání starých řemesel.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh dvojčat, která milují svůj folklorní soubor

Jsem maminkou 4 úžasných dětí, které vychovávám sama. Nebylo tomu tak ale vždycky. Ještě před 4 lety jsme žili s dětmi i jejich tatínkem na Slovensku. Pak se ale tatínek zamiloval do jiné ženy a já se vrátila s dětmi domů, na Moravu. Podařilo se mi najít si práci i hezký byt, snadné to ale není.

Ráda bych vás nyní poprosila o příspěvek na příměstský tábor pro svá dvanáctiletá dvojčata Ondráška a Románka. Oba dva navštěvují folklorní soubor, který jim pomohl překlenout náročné období plné změn po našem stěhování. Za ty roky, co soubor navštěvují, si v něm vybudovali druhý domov. Chodí tam opravdu rádi.

Folklorní soubor v létě pořádá příměstský tábor a kluci by se ho samozřejmě rádi zúčastnili. Těší se, že se naučí nové tance, zdokonalí se v těch, které už umí, a užijí si spoustu legrace se svými kamarády. Já ale na úhradu příměstského tábora nemám peníze. Zvládám klukům hradit různé kroužky i školní výlety, další výdaj v podobě tábora už je ale nad mé finanční možnosti. A proto prosím o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě