Příměstský tábor pro Verunku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní příměstský tábor kresby a malby

Obrázek daru
Mgr. Edita  Mrkousová
Patron příběhu

Mgr. Edita Mrkousová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Verunka je nejmladší ze tří dětí. Má ještě postiženou sestřičku a brášku, který trpí lehkou formou autismu. Maminka pracuje na půl úvazku v administrativě, víc jí péče o postiženou dcerku neumožňuje. Je rozvedená, otec si bere občas pouze dvě zdravé děti. Protože je péče o postižené dítě náročná nejen fyzicky a psychicky, ale také finančně, stává se, že na některé věci se už v rodinném rozpočtu peníze nenajdou. A takový případ nastal teď, kdy si maminka nemůže dovolit zaplatit Verunce příměstský tábor. Naštěstí se obrátila na Patrona dětí a já věřím, že jí společnými silami můžeme pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Budoucí umělkyně Verunka a její příběh

Osmiletá Verunka je velká výtvarnice. Ráda maluje a tak chodí každou středu na kroužek kresby a malby. A protože také ráda něco vyrábí, s radostí navštěvuje kroužek keramiky. Teď se nejvíc těší na letní prázdniny, trošku ji ale mrzí, že přes léto její kroužky nefungují. Vymyslela však, že by se mohla zúčastnit příměstského tábora kresby a malby, který je vlastně pokračováním jejího oblíbeného kroužku. Bohužel, maminka nemá na úhradu tábora dostatek peněz.

Verunka bydlí se svojí maminkou a dvěma sourozenci dvojčaty. Její sestřička je hodně postižená – nesedí, nechodí, nemluví a je slepá. Bráška je zase autista, který občas nerozumí světu kolem sebe. Tatínek s nimi už nebydlí, s Verunkou a jejím bráškou se ale občas vídá.

Pro maminku není vzhledem k výdajům za péči o postiženou dcerku snadné vše ufinancovat. Pojďme jí proto společně pomoci a dejme Verunce šanci strávit týden prázdnin u činnosti, která ji baví a rozvíjí.

P. S. Jméno dítěte bylo v příběhu změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě