Příměstský tábor pro Verunku a Markétku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příměstský tábor pro 2 děti

Obrázek daru
Mgr. Veronika  van der Ent
Patron příběhu

Mgr. Veronika van der Ent

vedoucí SHM Klub Neveklov, z.s.

Komentář patrona

Zhruba před měsícem nás kontaktovala vedoucí rané péče, zda bychom vzali na naše letní příměstské tábory jejich dvě klientky, Verunku a Markétku. Rodina s ranou péčí velmi úzce spolupracuje již 7 let. Příměstský tábor pomůže holčičkám strávit volný čas během prázdnin s dalšími dětmi. Zažijí nové věci, rozšíří si vědomosti a zkušenosti, poznají nové kamarády. Protože se jedná o příměstské tábory, každý večer se holčičky dostanou domů. Ale přes den budou mít smysluplný program, což představuje úlevu pro tatínka, který teď musí zařídit spoustu věcí.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tábor pro holčičky, kterým zemřela maminka

Verunka s Markétkou teď prochází nejhorším obdobím svého života. Po dlouhém a těžkém boji s onkologickým onemocněním totiž 11. června zemřela jejich maminka. Tatínek zůstal na výchovu svých holčiček sám.

Rodina je sociálně velmi slabá, nemají širší příbuzenstvo ani blízkou rodinu. Maminka s tatínkem se však vždy snažili dětem zajistit spokojené dětství. Poklidný rodinný život ale narušila maminky nemoc. Více jak rok se s ní prala, svůj boj však prohrála.

Tatínek se teď má co otáčet. Verunce bylo totiž diagnostikováno ADHD, nerovnoměrný psychomotorický vývoj a přetrvávající těžká řečová vada. Navštěvuje místní základní školu s asistentem. Markétka má nerovnoměrný opožděný vývoj. Tatínek to tak nebude mít vůbec jednoduché.

Byl by moc rád, kdyby se holky mohly zúčastnit příměstského tábora. Tábor by pro ně znamenal smysluplné trávení volného času a navázání nových přátelství. Změna prostředí by jim také mohla pomoci vyrovnat se se ztrátou maminky. Tatínek si ale v tuto chvíli nemůže dovolit příměstský tábor zafinancovat. Pomůžeme této rodině, která se ocitla v situaci, v níž nikdo z nás nechce být?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě