Příměstský tábor u koní pro Marcelku a Františka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní příměstský tábor s koňmi pro 2 děti

Obrázek daru
Mgr. Jaroslava  Pavlíčková
Patron příběhu

Mgr. Jaroslava Pavlíčková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Do rodiny docházím jako terénní sociální pracovnice. Podporuji rodiče v jejich snaze o stabilizaci rodinného prostředí a pomáhám jim v oblasti výchovných otázek. Marcelka a František se doposud potýkali s velkou nepřízní osudu a nestabilitou rodinného prostředí tím, že se mnohokrát stěhovali. To pro ně bylo velmi stresující a nepomohly tomu ani zdravotní potíže rodičů – maminku trápí epilepsie s častými záchvaty, tatínek je po operaci páteře. Oba jsou v invalidním důchodu, tatínek se ale snaží vydělávat pomocnými pracemi v oblasti údržby (sečení trávy, drobné opravy atd.) Jejich finanční situace je omezující i z důvodu zadluženosti, do které se dostali nedopatřením kvůli zadluženému dědictví. V současné době už mají zajištěné stabilní bydlení, kde mají děti svůj vlastní prostor pro realizaci a hraní. Marcelka a František jsou veselá dítka a mají rádi kontakt s vrstevníky, hry, přírodu a koně. Z tohoto důvodu by se rádi zúčastnili příměstského tábora s koňmi, který je blízko jejich bydliště. Jejich velkým snem je totiž být v kontaktu s koníky a hrát si na "malé žokeje". Finanční možnosti rodiny dětem bohužel nedovolují se tábora zúčastnit, protože je ale rodiče nechtějí o tento zážitek připravit, požádali o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh sourozenců, kterým jejich nemocní rodiče nemohou dopřát příměstský tábor

Osmiletá Marcelka a devítiletý František tvoří veselou sourozeneckou dvojku, která je pro každou legraci. František je hyperaktivní, proto je potřeba ho zaměstnávat nějakou smysluplnou činností. Marcelka je o něco klidnější a občas svého brášku musí v jeho nápadech krotit. Oba jsou hodně komunikativní a svůj čas rádi tráví ve společnosti jiných dětí. V létě k tomu ale nemají moc příležitostí. Se svými rodiči totiž bydlí na samotě, kde se do kontaktu s jinými dětmi nedostanou.

Marcelka s Františkem mají moc rádi koně, takže když se dozvěděli, že se blízko jejich bydliště pořádá příměstský tábor u koní, byli absolutně nadšení. Maminka s tatínkem jim ale bohužel museli sdělit, že na příměstský tábor nemají dostatek peněz, takže z toho nic nebude. Když však viděli, jak jsou z toho Marcelka s Františkem nešťastní, rozhodli se udělat všechno pro to, aby jim tábor dopřáli. A tak vás nyní žádají o finanční příspěvek.

Finanční situace rodiny není veselá. Oba rodiče jsou totiž v invalidním důchodu. Maminku trápí časté epileptické záchvaty a tatínek je po operaci páteře. Tatínek se snaží si přivydělávat, na pokrytí volnočasových akcí pro děti to ale nestačí. Pojďme jim společně pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě