společně za lepší
dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Příměstský tábor u koní pro Marcelku a Františka

Přispívali jste na

letní příměstský tábor s koňmi pro 2 děti

Mgr. Jaroslava  Pavlíčková
Patron příběhu

Mgr. Jaroslava Pavlíčková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Do rodiny docházím jako terénní sociální pracovnice. Podporuji rodiče v jejich snaze o stabilizaci rodinného prostředí a pomáhám jim v oblasti výchovných otázek. Marcelka a František se doposud potýkali s velkou nepřízní osudu a nestabilitou rodinného prostředí tím, že se mnohokrát stěhovali. To pro ně bylo velmi stresující a nepomohly tomu ani zdravotní potíže rodičů – maminku trápí epilepsie s častými záchvaty, tatínek je po operaci páteře. Oba jsou v invalidním důchodu, tatínek se ale snaží vydělávat pomocnými pracemi v oblasti údržby (sečení trávy, drobné opravy atd.) Jejich finanční situace je omezující i z důvodu zadluženosti, do které se dostali nedopatřením kvůli zadluženému dědictví. V současné době už mají zajištěné stabilní bydlení, kde mají děti svůj vlastní prostor pro realizaci a hraní. Marcelka a František jsou veselá dítka a mají rádi kontakt s vrstevníky, hry, přírodu a koně. Z tohoto důvodu by se rádi zúčastnili příměstského tábora s koňmi, který je blízko jejich bydliště. Jejich velkým snem je totiž být v kontaktu s koníky a hrát si na "malé žokeje". Finanční možnosti rodiny dětem bohužel nedovolují se tábora zúčastnit, protože je ale rodiče nechtějí o tento zážitek připravit, požádali o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh sourozenců, kterým jejich nemocní rodiče nemohou dopřát příměstský tábor

Osmiletá Marcelka a devítiletý František tvoří veselou sourozeneckou dvojku, která je pro každou legraci. František je hyperaktivní, proto je potřeba ho zaměstnávat nějakou smysluplnou činností. Marcelka je o něco klidnější a občas svého brášku musí v jeho nápadech krotit. Oba jsou hodně komunikativní a svůj čas rádi tráví ve společnosti jiných dětí. V létě k tomu ale nemají moc příležitostí. Se svými rodiči totiž bydlí na samotě, kde se do kontaktu s jinými dětmi nedostanou.

Marcelka s Františkem mají moc rádi koně, takže když se dozvěděli, že se blízko jejich bydliště pořádá příměstský tábor u koní, byli absolutně nadšení. Maminka s tatínkem jim ale bohužel museli sdělit, že na příměstský tábor nemají dostatek peněz, takže z toho nic nebude. Když však viděli, jak jsou z toho Marcelka s Františkem nešťastní, rozhodli se udělat všechno pro to, aby jim tábor dopřáli. A tak vás nyní žádají o finanční příspěvek.

Finanční situace rodiny není veselá. Oba rodiče jsou totiž v invalidním důchodu. Maminku trápí časté epileptické záchvaty a tatínek je po operaci páteře. Tatínek se snaží si přivydělávat, na pokrytí volnočasových akcí pro děti to ale nestačí. Pojďme jim společně pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Volný čas
Zbývá měsíc
Kroužek fotbalu pro Adámka
600 Kč
Cílová částka 2,400 Kč
Podpořit příběh
Volný čas
Zbývá 24 dní
Letní tábor pro Alexe a Erika
500 Kč
Cílová částka 10,060 Kč
Podpořit příběh
Volný čas
Zbývá 24 dní