Přípravné kurzy pro cílevědomou Desu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

přípravné kurzy k přijímacím zkouškám na střední školu; službu zajistí Gymnázium Na Zatlance

Obrázek daru
Ondřej  Hynek
Patron příběhu

Ondřej Hynek

ředitel základní školy

Komentář patrona

Desanku i její příběh znám se ze školy, kam chodí devátým rokem a kde působím jako ředitel. Desa je šikovná slečna, a i přes složitou rodinnou situaci má ambice studovat. Její maminka je na všechno sama, kromě starosti o dceru řeší spoustu dalších těžkostí spojených se svým zdravotním stavem. S některými problémy si bez pomoci ostatních těžko poradí. Je na ní ale znát opravdová touha postarat se o svou dceru, jak nejlépe její možnosti dovolují.

Desa si vysnila studium na střední policejní škole a já jí moc přeji, aby svého cíle dosáhla a měla díky vzdělání dobré vyhlídky do budoucnosti.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Desanka a její sen o studiu na střední škole

Mé dceři Desance je 15 let. Žila jsem 12 let s jejím otcem, který pil, byl násilnický, často nepracoval a když ano, tak nechodil domů a výplatu propil. I přes tyto jeho vlastnosti na tátovi Desa velmi lpěla. Jeho odchod z rodiny byl pro ni velikým otřesem. Téma odchodu otce řeší se svou psycholožkou dodnes. V té složité době se velmi zhoršil její prospěch ve škole. Neměla do ničeho chuť, z ničeho radost, nenacházela motivaci. To bylo v šesté třídě, v osmé třídě se ale na konci školního roku vlastní pílí vypracovala až k průměru 1,85. Kritériem pro přijetí na školu, kterou by si přála je 1,8. Desanka se snaží udělat všechno pro to, aby si prospěch ještě zlepšila a měla šanci dostat se na svou vysněnou střední školu. Moc obdivuji její zápal a motivaci. Chodí na přípravu, kterou nabízí její současná základní škola, ráda by se ale připravovala intenzivněji a navštěvovala placené přípravné kurzy.

Bohužel moje finanční situace teď není na takový výdaj dostatečná. Řešila jsem v nedávné době havarijní stav našeho bydlení, a tak splácím půjčku. Jsem po operaci nádoru na mozku v invalidním důchodu. Snažím se přivydělávat si, ale na vše, co Desa potřebuje a co si pro ni přeji, to nestačí. Věřím, že s přípravnými kurzy Desa svého snu dosáhne.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě